ایمپلنت دندان های جلو و نکات مهم در مورد آن

  یکشنبه، 03 مرداد 1400   زمان مطالعه 9 دقیقه
ایمپلنت دندان های جلو و نکات مهم در مورد آن
افرادی که به هر دلیلی دندان جلو خود را از دست داده اند می توانند با ایمپلنت دندان جلو مشکل خود را برطرف کنند. در اثر حادثه یا هر اتفاق دیگر ممکن است دندان جلوی شما از دست برود و آسیب ببیند در این شرایط می توانید به دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی مراجعه کنید.

ایمپلنت دندان جلو یک روش درمانی دندانپزشکی زیبایی برای افرادی است که دندان جلوی خود را از دست داده اند. از دست دادن دندان جلو ممکن است در اثر حادثه ، به دلیل مراقبت نادرست از دندان ها یا به دلیل آسیب دیدن دندان باشد. از دست دادن دندان جلویی می تواند لبخند را خراب کند و فرد اعتماد به نفس خود را از دست بزند.ایمپلنت دندانهای جلو ، یکی از درمانهای حساس است و نحوه قرار دادن ایمپلنت و زمان انجام ایمپلنت اهمیت زیادی دارد .
در شرایط خاصی می توان همزمان با کشیدن دندان ، ایمپلنت را هم در همان جلسه قرار داد که در اینصورت بایست شرایط استخوان و لثه و دندان ایده ال باشد و در این شرایط بایست بتوان دندان را خیلی محافظه کارانه و با کمترین دستکاری و اسیب به لثه ، کشید.

در طول درمان ، پایه ایمپلنت در دهانه ای قرار می گیرد که دندانپزشک در فک ایجاد می کند. هنگامی که پایه ایمپلنت با استخوان فک ادغام شد ، به عنوان "ریشه" جدیدی برای تاج عمل می کند ، که می تواند جایگزین دندان جلوی شما شود. تاج یا درپوش ایمپلنت که تقریباً شبیه دندان طبیعی است ، به پایه ایمپلنت وصل شده و فضایی که با از دست دادن دندان خالی شده ، پر می شود.

چه اشخاصی می توانند دندان جلوی خود را ایمپلنت کنند؟

برای انجام ایمپلنت دندان جلو باید استخوان کافی در فک وجود داشته باشد. اگر فک شما تراکم استخوانی کمی دارد ایمپلنت دندان شما موفقیت آمیز نخواهد بود. از دیگر شرایط لازم برای موفقیت آمیز بودن ایمپلنت می توان به قوی بودن استخوان فک اشاره کرد. استخوان فک باید هنگام صحبت کردن، غذا خوردن و سایر کارهای روزانه ایمپلنت را محکم نگه دارد و ازآن پشتیبانی کند.

چنان چه برای کاشت ایمپلنت دندان جلو تراکم استخوانی کافی ندارید می توانید پیوند استخوان یا تقویت استخوان انجام دهید. در تقویت استخوان روش های مختلفی برای ساخت استخوان به کار می رود تا بتوان پایه های ایمپلنت را در استخوان فک قرار داد. این روش ها معمولا شامل پیوند مواد استخوانی یا بونلیک به فک هستند از این رو به آن پیوند استخوان می گویند. برای انجام پیوند استخوان دندان های طبیعی و بافت های نگه دارنده در نزدیکی ایمپلنت باید سالم باشند.

قبل از آغاز ایمپلنت دندان جلو متخصص ایمپلنت ابتدا از جلوی فک شما عکس برداری می کند و در صورت نیاز با استخوان مجدد ناحیه جلوی فک را تقویت می کند. با این کار دندانپزشک مطمئن می شود که ایمپلنت دندانتان از حمایت کافی در استخوان فک برخوردار است و مدت زمان زیادی در دهان شما دوام می آورد. علاوه بر این موارد دیگری مانند سلامت کلی دهان و دندان و عادات غذایی کودک نیز بررسی می شود. عاداتی مانند سیگار کشیدن احتمال موفقیت آمیزبودن ایمپلنت را کاهش داده و به ۸۵ درصد می رساند. علت اهمیت این امر به فرآیند التیام و جوش خوردن ایمپلنت برمی گردد زیرا با مصرف سیگار روند التیام بافت آهسته می شود و نرخ پس زدن بالاتر می رود. تقویت ناحیه فک بالا به وسیله استخوان باعث ایجاد حمایت کافی و ثبات ایملنت می شود.

دلایل نیاز به ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو جایگزین مصنوعی ریشه دندان است. ایمپلنت به طور مستقیم در استخوان فک قرار می گیرد و یک تاج یا دندان مصنوعی را در جای خالی دندان از دست رفته می چسباند. به همین ترتیب ریشه ها از دندان های طبیعی پشتیبانی می کنند. چنان چه دارای یکی از شرایط زیر هستید می توانید از ایمپلنت دندان جلو استفاده کنید:

 • دندان تان به علت تصادف و… آسیب دیده و درحال از دست رفتن است.
 • تاج دندان تان شکسته یا آسیب دیده است.
 • دندانتان پوسیده است.
 • دندانتان شکسته یا ترک خورده است.

متخصص ایمپلنت پس از معاینه دندان های شما مناسب ترین روش درمانی و زمان را مشخص می کند.

بیماری های تأثیرگذار بر روی ایمپلنت دندان جلو

بیماری های زیر بر روی روند درمانی ایمپلنت تأثیرگذارند و مانع هم جوشی و ادغام کامل ایمپلنت ها به داخل استخوان فک می شوند:

 • سرطان
 • دیابت کنترل نشده
 • الکلیسم
 • استعمال دخانیات
 • بیماری های پریودنتال کنترل نشده

چنان چه به هر کدام از این بیماری ها مبتلا هستید حتما متخصص ایمپلنت خود را درمورد بیماری و داروهایی که مصرف می کنید آگاه کنید.

برای کاشت دندان جلو ایمپلنت بهتر است یا بریج

در سه دهه گذشته تکنیک های جایگزین کردن دندان بسیار پیشرفت کرده اند. برای انتخاب بهترین روش جایگزین کردن دندان جلو بهتر است با متخصص ایمپلنت خود مشورت کنید. هنگام انتخاب بین بریج یا ایمپلنت حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • آیا به دنبال طبیعی ترین جایگزین برای دندان از دست رفته خود هستید؟
 • آیا قصد دارید دندان خود را جایگزین کنید تا به شما در حفظ استخوان فک کمک کند؟
 • آیا به دنبال روشی با ماندگاری بالا هستید؟
 • آیا می خواهید دندان جایگزین شده مانند دندان طبیعی عمل کند؟
 • آیا به دنبال روشی هستید که نیاز به نگهداری کمتری داشته باشد؟

اگر به دنبال موارد بالا هستید ایمپلنت دندان گزینه مناسبی برای شما است زیرا بر خلاف بریج تمامی موارد بالا را دارد. نبودن دندان های قدامی بر اعتماد به نفس شما هنگام خندیدن اثر می گذارد. با ایمپلنت کردن دندان جلوی خود می توانید بدون نگرانی از خندیدن لذت ببرید.

ایمپلنت دندان جلو گونه است؟

ایمپلنت دندان جلو که از درمان های زیبایی محسوب می شود بیشتر در افرادی انجام می گیرد که دندان پیشین خود را کاملا از دست داده اند. از دست رفتن دندان های پیشین می تواند به علت های مختلفی از جمله تصادف یا مراقبت نامناسب پس از ضربه خوردن دندان باشد. از عواقب از دست دادن دندان های جلو، تاثیر منفی در لبخند و موضع گیر شدن فرد است.

ابتدا ایمپلنت دندان جلو با جراحی در حفره ای که توسط دندانپزشک در استخوان آرواره ایجاد شده است، قرار گرفته میشود . زمانی که ایمپلنت با استخوان آرواره ادغام شود، مانند ریشه برای دندان نقش ایفا میکند که جایگزین دندان از دست رفته خواهد شد. کراون یا روکشی که کاملا شبیه به دندان طبیعی میباشد ، به ایمپلنت وصل شده و فضای خالی میان دندان ها را پر میکند.

استقامت استخوان آرواره

کاشت دندان جلو از درمان های پیچیده در دندانپزشکی به حساب می آید و برای موفقیت این درمان وجود میزان کافی استخوان در آرواره ضروری است. در مواردی که استخوان آرواره از میزان طبیعی کمتر باشد، ایمپلنت دندان جلو به شکست مواجه میشود . افزون بر این، داشتن فکی قوی نیز برای درمان بسیار مهم میباشد که بتواند ایمپلنت دندان جلو را حفظ نماید و تکیه گاه آن در هنگام جویدن غذا، گفتار و فعالیت های دیگر روزانه باشد.

روش پیوند استخوان

اگر آرواره جای کافی برای قرارگیری ایمپلنت نداشته باشد، می توان از روش های پیوند استخوان خوشبختانه استفاده کرد. “پیوند استخوان” اصطلاحی پزشکی میباشد که به روش هایی اشاره می کند که برای ساخت استخوان به کار میرود . پیوند استخوان باعث می شود که دندانپزشک توانایی کاشت دندان جلو یا هر دندان دیگر را داشته باشد . این روش ها معمولا شامل اضافه کردن استخوان یا مواد مشابه استخوان به آرواره هستند و به همین علت نیز با نام “پیوند استخوان” یا (bone grafting) شناخته شده است .
دندان های قدامی نسبت به دندان های آسیا یا خلفی بیشتر دچار آسیب یا ضربه خارجی می گردند. کاشت دندان جلو یا ایمپلنت دندان جلو جایگزینی مصنوعی برای ریشه دندان است. ایمپلنت دندان جلو به طور مستقیم در استخوان فک قرار می گیرد و دندان ساخته شده به آن وصل میگردد. دقیقا به همان شکل که دندان طبیعی به ریشه متصل است. اگر یک یا چند دندان قدامی را از دست داده اید یا اینکه مطمئن هستید که در اثر بیماری های لثه به زودی دندان هایتان را از دست خواهید داد ، نیاز به ایمپلنت دندان جلو دارید .

بهترین راه حل برای کاشت دندان جلو

 • ریشه دندان آسیب دیده یا از دست رفته باشد.
 • دندان خرد شده یا شکسته شده باشد.
 • دندان به شدت پوسیده باشد.
 • دندان در اثر تصادف یا آسیب شدید از دست رفته باشد.

در صورتی که مشکل شما یکی از موارد بالا باشد، شرایط مورد نیاز برای ایمپلنت دندان جلو را دارید و باید برای درمان و راهنمایی بیشتر به دندانپزشک یا متخصصی با تجربه در حوزه ایمپلنت مراجعه کنید. بعد از معاینات اولیه، دندانپزشک بهترین زمان و روش انجام درمان را به شما ارائه میدهد .

مزایای ایمپلنت دندان جلو

از مزایای ایمپلنت دندان جلو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دائمی است

مهم ترین مزیت ایمپلنت دندان جلو دائمی بودن آن است. پس از این که دندانپزشک ایمپلنت را در دهان فیکس می کند و پایه ایمپلنت با استخوان فک جوش می خورد ایمپلنت عضوی از بدن می شود. دندان ایمپلنت شده را می توان دائمی دانست.

مقاومت بالایی دارد

ایمپلنت دندان جلو مقاومت بالایی دارد بنابراین به ندرت دچار آسیب و شکستگی می شود. اگر تمامی مراقبت های نام برده شده را رعایت کنید مشکل خاصی متوجه ایمپلنت شما نمی شود.

لبخند فرد را زیباتر می کند

همان طور که اشاره شد ایمپلنت دندان جلو تأثیر زیادی بر زیبایی لبخند فرد دارد. ظاهر ایمپلنت طبیعی است و شبیه دندان های مصنوعی نیست.

قابل ترمیم است

اگر تاج ایمپلنت دندان جلو دچار آسیب شود دندانپزشک می تواند آن را ترمیم کند یا یک تاج دیگری روی پایه قرار دهد.از معایب ایمپلنت دندان جلو نسبت به بریج می توان به هزینه بالا، طولانی بودن فرایند درمان و درد پس از کاشت دندان اشاره کرد.

مراقبت از ایمپلنت دندان جلو

پس از قراردادن ایمپلنت محیط اطراف آن را تمیز نگه دارید. روزانه از مسواک و نخ دندان استفاده کنید. هنگام مسواک زدن، مسواک را در زاویه ۴۵ درجه نگه دارید. برای از بین بردن ایمن و موثر پلاک می توانید از برس های بین دندانی با روکش پلاستیکی نیز استفاده کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل حتما به دندانپزشک خود مراجعه کنید. برای از بین بردن ایمن و موثر پلاک می توانید از برس های بین دندانی با روکش پلاستیکی نیز استفاده کنید.

در برخی موارد که دندان قروچه به آسیب دیدن مینای دندان آسیب دیده و بهداشت دهان و دندان ضعیف منجر می شود با استفاده از ونیرکامپوزیت و تغییر شکل دندان آسیب دیده می توان آن را اصلاح کرد. پس از ایمپلنت می توان از سایر روش های دندانپزشکی زیبایی مانند ونیرکامپوزیت استفاده کرد.


دیدگاه ها
  دیدگاه ها
پربحث های هفته   
ناگفته هایی از ساده زیستی سیدابراهیم رئیسی؛ رئیس‌‌جمهوری که سال‌ها اجاره‌نشین بود! (190 نظر) رونالدو کچل کرد ؛ چهره ابرستاره فوتبال جذاب‌تر شد (120 نظر) نگاهی به خانه ساده و بدون تجملات شهید آیت الله آل هاشم+عکس/ساده زیستی و مظلومیت پدر معنوی آذربایجان... (76 نظر) زیباترین اسم های فرزندان بازیگران ایرانی همراه با معنا/ از محسن تنابنده تا شهاب حسینی و ... (44 نظر) نگاهی به حیاط باصفا و دلباز ویلای زیبای بیرانوند و اکرم بانو با نگهبان مجهز +عکس/ دارندگی و برازندگی یعنی این! (30 نظر) دیدار خصوصی خانواده ابراهیم رئیسی، امیرعبداللهیان، آل هاشم و دیگر شهدای خدمت با رهبر انقلاب+عکس/ چهره غمگین پسران وزیر امورخارجه و امام جمعه شهید (11 نظر) دانلود آهنگ جدید "خداحافظ" عرفان طهماسبی/ در سکوت شب خانه زد فریاد اما تو نشنیدی...+فیلم (10 نظر) واکنش بسیار جالب نوازنده خیابانی به حضور عادل فردوسی پور در میان مردم عادی/آهنگو کوبید از نو ساخت+ فیلم (9 نظر) چهره های غمگین دختر سیدابراهیم رئیسی و پسر حسین امیرعبداللهیان در مراسم بزرگداشت پدرشان در دانشگاه+عکس (8 نظر) نگاهی به عروسک بامزه و گوگولی پسر مینا مختاری و بهرام رادان/ الهی چه لُپی داره آقا پسر+ عکس (7 نظر) یک روایت تاریخی : 70 سال پیش، ملاقات خصوصی آقا تختی و شاه مخلوع در رامسر (7 نظر) صدای بهشتی پسر معلول با آهنگ کردی محلی +ویدئو/چه خوب میخونه... (7 نظر) مات و مبهوت ماندن داوران صداتو از اجرای بی نظیر هندونه فروش دوره گرد/ دیشب با دلم خلوتی داشتم... چه خوش احوالی داشتم+فیلم (6 نظر) میز رنگارنگ و شیک همسر بهرام رادان با چیدمان خاص و زیبا/ چقدر با سلیقه و قشنگ+عکس (6 نظر) خلاقیت باحال بهرنگ علوی برای تبریک گفتن تولد بهرام افشاری/ اگه فرانسه به ایفل می‌نازه و ...+عکس (6 نظر)
دیگران می‌خوانند   
روایت همراه با حیرت ایمان صفا از جبران سریع دادن هزینه سفر مکه پدر و مادرش توسط آقای بازیگر+ویدیو همه چیز درباره گرفتن نفخ حبوبات با خیار میز ناهار خوشمزه سپیده خداوردی بازیگر “آوای باران” برای پسرش سانیار / مادر و پسر چه ست زیبایی زدن... آماده شدن برای یک پیاده روی مادر و پسری به سبک مینا مختاری همسر بهرام رادان+عکس/ و مامانی که قرار نیست چهره پسرشو نشون بده شوخی جالب سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور شهید ایران با محافظی که لباس محلی پوشیده بود/ بهت میاد+ویدیو خانه ابدی مادر شهید آل هاشم، امام جمعه محبوب تبریز و چهره غمزده ایشان/ وای از آن دل که در آن غم مادر باشد+عکس تولد شاعرانه و رمانتیک فرزاد حسنی با چیدمان شمع و گل+عکس/ و مدل مویی که اصلا به آقای مجری نمیاد! تولد 68 سالگی ناهید مسلمی کنار دخترش شیدا خلیق تازه عروس سینمای ایران +عکس / چه کیک شکلاتی خوشمزه ای کوکو سبزی خوشمزه مینا مختاری با گردو و زرشک برای همسرش بهرام رادان/ کدبانو و باسلیقه+ویدیو درخواست جالب یک پسر جوان ایرانی برای بردن انگشتر رهبر انقلاب به مراسم خواستگاری‌اش+ویدیو میز عصرانه متفاوت و عجیب مژده لواسانی در اصفهان با این ترکیب شور و شیرین+عکس/ آخه گوشفیل با دوغ!! اولین روز تولد سام پسر کوچولوی بهنام صفوی، خواننده محبوب ایرانی/ حیف جوونیش+عکس لحظه خنده دار و بامزه رضا گلزار وسط اجرای مسابقه/ من عطسه هم نمیتونم بکنم؟+ویدیو نسخه خونین مرد رمال برای زندگی نوعروس سلیقه تحسین برانگیز همسر و دختران سید ابراهیم رئیسی در چیدن میزعزای رئیس جمهور شهید با عکسی مشهور از ایشان در سازمان ملل + عکس فال قهوه با نشان روز پنجشنبه 10 خرداد ماه 1403 فال حافظ با تفسیر امروز پنج شنبه 10 خرداد 1403 + فیلم فال روزانه امروز پنجشنبه 10 خرداد ماه 1403 رحل قرآن و ترمه اصیل اصفهان روی میز عزای سیاه شهید امیر عبداللهیان در جوار مزارشان+عکس و ویدئو فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 10 خرداد 1403 لاغری شوکه کننده رابعه اسکویی با عمل بای پس معده/ الان میگن چرا دماغتو کوچیک نمیکنی!+فیلم اولین تصاویر از محل خودکشی پدر پس از قتل اعضای خانواده‌اش در تبریز+ویدیو اولتیماتوم وزارت بهداشت: پزشکان عمومی تیغ زیبایی را غلاف کنند! عاشقانه‌ جذاب شهاب حسینی برای هانده ارچل، بازیگر خوش چهره سریال مست عشق +ویدئو/ عاشقانه هاشون ارزش صد بار دیدن رو داره... مراعات همسر به سبک رئیس جمهور شهید؛ از عدم مخالفت با تغییر رشته جمیله علم الهدی از مامایی به علوم انسانی تا کنار آمدن با روزهایی که غذایی در خانه پخته نمیشد+ویدیو پیام جگرسوز دختر شهید مصطفوی، خلبان بالگرد رئیس‌جمهور برای پدرش💔+ویدئو ماجرای تلخ پدری که کودک سربریده اش را در آغوش گرفته بود... تصویری سیاه و سفید که سپیده بزمی پور با انتشار آن برای اولین بار خبر بارداریش رو داد+عکس/ چقد کوچولوئه خدااا😍 دانلود آهنگ جدید "تو کجایی عشق زیبا" گرشا رضایی+فیلم/ جاده و بارون و دریا تو کجایی عشق زیبا ... فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 10 خرداد 1403 تصاویری دیدنی از گشت‌وگذار خرس قهوه‌ای در ارتفاعات البرز بهترین کشورهای انگلیسی‌زبان برای مهاجرت را بشناسید1 تقلید صدای شخصیت مهدی فخیم زاده ،محمدرضا فروتن و فریبرز عرب نیا به سبک اعجوبه طنز پرداز کشور+فیلم نمایندگی H&M در قشم؛ بهترین فروشگاه برای خرید لباس با تور قشم زیرخاکی‌ترین گزارش زندگی عادل فردوسی‌پور/ آقای مجری در سال 73 و در 20 سالگی اسباب بازی لاکچری آقا پسر گوگولی و بامزه علی قلیزاده ستاره تیم ملی/ الهی چه ژستی هم گرفته +عکس ماجرای شفا گرفتن سالار عقیلی از امام رضا (ع) +ویدیو دلبری کردن به سبک تازه عروس سینمای ایران+عکس/عاشقانه کوشکی و همسر کم سن و سالش تمومی نداره... حضور دونفره حامد بهداد و لیلا حاتمی در کشور رومانی+عکس ایده فوق سمّی و خنده دار مادر ایرانی در علاقمند کردن کودکش به خوردن سیرابی با تزئینی از توت فرنگی+عکس/ اسمت باید توی گینس ثبت بشه😂
تیتر امروز   
فال قهوه با نشان روز پنجشنبه 10 خرداد ماه 1403
فال حافظ با تفسیر امروز پنج شنبه 10 خرداد 1403 + فیلم
فال روزانه امروز پنجشنبه 10 خرداد ماه 1403
فال شمع روزانه امروز پنجشنبه 10 خرداد 1403
اولتیماتوم وزارت بهداشت: پزشکان عمومی تیغ زیبایی را غلاف کنند!
همه چیز درباره گرفتن نفخ حبوبات با خیار
دانلود آهنگ جدید "تو کجایی عشق زیبا" گرشا رضایی+فیلم/ جاده و بارون و دریا تو کجایی عشق زیبا ...
فال ابجد روزانه پنج‌شنبه 10 خرداد 1403
ماجرای تلخ پدری که کودک سربریده اش را در آغوش گرفته بود...
حضور دونفره حامد بهداد و لیلا حاتمی در کشور رومانی+عکس
محمود احمدی نژاد قول کاندیداتوری داد؟ /یک قطره از اقیانوسم /قطعا کوتاهی نمی کنم /کسی بر دیگری برتری ندارد و نباید داشته باشد
جواد خیابانی خودروی شخصی خود را لو داد/ ماشین مجری جنجالی چیست؟
حامیم محتاج دعای مردم شد! تصادف نگران کننده حامیم خواننده محبوب ایرانی
نسخه خونین مرد رمال برای زندگی نوعروس
قتل مادر شوهر برای اخاذی 15 میلیاردی
منتخب روز   
سلیقه تحسین برانگیز همسر و دختران سید ابراهیم رئیسی در چیدن میزعزای رئیس جمهور شهید با عکسی مشهور از ایشان در سازمان ملل + عکس مراعات همسر به سبک رئیس جمهور شهید؛ از عدم مخالفت با تغییر رشته جمیله علم الهدی از مامایی به علوم انسانی تا کنار آمدن با روزهایی که غذایی در خانه پخته نمیشد+ویدیو سینه زنی شهید آیت الله آل هاشم در مراسم شاخسی (عزاداری شاه حسین گویان)+ویدئو/ لحظات تکان‌دهنده وداع پدر شهید مالک رحمتی با پسرش ... +ویدئو شهید آل هاشم، امام‌ شنبه تا جمعه!+ویدئو/پدر معنوی آذربایجان... حیات وحش بدون سانسور/ ترس، دلهره + فیلم تصاویر باورنکردنی از دوقلوهایی با سه پا و چهار دست مداحی شهید مالک رحمتی در مراسم پیاده روی اربعین در کربلا+ویدیو نگاهی به خانه ساده و بدون تجملات شهید آیت الله آل هاشم+عکس/ساده زیستی و مظلومیت پدر معنوی آذربایجان... دروغ مصلحتی حاج آقا دانشمند به همسرش که 30 سال سر به مهر ماند و اکنون فاش شده است/ خانومم ناراحت شد و گریه کرد+ فیلم تولد 5 قلوهای یک مادر 30 ساله در تبریز+عکس حضور شهید مالک رحمتی در مراسم شاخسی (عزاداری شاه حسین گویان)+ویدئو