ساعدنیوز
ساعدنیوز

طرز تهیه انگور ژله ای مجلسی خوشمزه

  شنبه، 23 مرداد 1400   زمان مطالعه 13 دقیقه
طرز تهیه انگور ژله ای مجلسی خوشمزه
ژله انگور دسر ساده و خوشمزه ایست که برای درست کردن آن به انگور، شکر و پکتین میوه (ژلاتین گیاهی) نیاز دارید. اگر تا به حال به این روش ژله انگور درست نکرده اید، باید بدانید که تهیه ی این ژله وقت زیادی می برد، چون ابتدا باید انگورها را بجوشانید تا آب انگور بدست آورید، سپس آن را به ژله تبدیل کرده و به درستی ذخیره کنید .

انگور ژله ای , ژله یا همان لرزانک آب میوه پخته شده ای است که در آن ژلاتین بکار رفته است و بعد از خنک شدن سفت خواهد شد. این دسر در ابتدا در قرن ۱۸ تهیه شد. در حال حاضر اگر قصد داشته باشید که ژله تهیه کنید، باید پودر آن را تهیه کنید و با آب سرد و یا گرم ترکیب نمایید. ژله انواع طعم های مختلفی همچون پرتقالی، آلبالویی و … دارد که هر کس با توجه به ذائقه اش ژله مخصوص خودش را انتخاب می کند.

مواد لازم برای انگور ژله ای

 • آب انگور سفید:2 فنجان
 • آب سرد:1 فنجان
 • ژلاتین: 3 بسته
 • شکر:1/3 فنجان
 • سیب قرمز و خرد شده:1 عدد
 • انگور سبز و بنفش بی دانه و نصف شده:1 پیاله

طرز تهیه انگور ژله ای

ابتدا یک فنجان آب را در قابلمه ای بریزید و روی حرارت بگذارید تا بجوشد، در این زمان ژلاتین را اضافه کرده و هم بزنید. زمانی که دانه های ژلاتین حل شد شکر را افزوده و مواد را هم بزنید تا دانه های شکر حل شود ،حالا یک فنجان از آب انگور را اضافه کرده شعله را خاموش نمایید. یک فنجان آبمیوه را داخل مواد بالا ریخته و برای یک ساعت داخل یخچال بگذارید تا کمی خودش را ببندد. هر 10 دقیقه یک بار مواد ژله تست کنید تا زیاد بسته نشود.قبل از این که ژله ببندد آن را از یخچال خارج کرده و نصف آن را با سیب های خرد شده مخلوط کنید و در قالب مورد نظر بریزید. باقی مانده ژله را با انگور مخلوط کرده و روی لایه قبلی بریزید.روی ژله را صاف کرده و آن را کمی با قاشق فشار دهید. ژله را برای 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا ژله خوب ببندد.ژله را بعد از این که خوب بسته شد در ظرف مورد نظر برگردانید و سرو کنید.

مواد لازم برای تهیه انگور ژله ای روش دوم

 • یک کیلو و 800 گرم انگور تازه
 • 1⁄2 فنجان (120 میلی لیتر) آب
 • 8 قاشق غذاخوری (1 بسته) پکتین میوه
 • 7 فنجان (یک کیلو و 400 گرم) شکر سفید

مرحله اول: پختن انگورها

 1. ابتدا انگور مورد نیاز را تهیه کنید. هرچه کیفیت انگوری که انتخاب می کنید بیشتر باشد، آب انگوری که در انتها بدست می آورید نیز بهتر خواهد بود. هر چند که انگور قرمز و کُنکورد معروف ترین انگورها برای تهیه ی ژله اند، اما بهترین گزینه ها نیستند. انگوری انتخاب کنید که طعمش را بپسندید و آب زیادی داشته باشد. می توانید از انگور های بی دانه یا دانه دار و همچنین انگورهای سبز، سفید یا قرمز استفاده کنید. شاید در نهایت طعم و مزه ی ژله تغییر کند، اما در هر صورت خوشمزه خواهد شد. اگر به انگور تازه دسترسی ندارید یا زمان کافی برای پخت انگور ها و گرفتن آبشان را ندارید، می توانید آب انگور بخرید و مستقیما به سراغ مرحله دوم بروید. فقط مطمئن شوید آب انگوری که می خرید سالم و طبیعی است و به آن قند اضافه نکرده اند.
 2. دُم انگورها را بگیرید و آن ها را بشویید. سعی کنید پیش از اینکه آن ها را درون کاسه بزرگ یا آبکش بریزید، با دقت دم آن ها را بگیرید. وقتی که دمشان را گرفتید با آب سرد بشویید تا تمام کثیفی ها پاک شوند. اگر از تمیز بودن انگورها مطمئن نیستید یا در هنگام جدا کردن دم آن ها حشره ای دیدید، آن ها را روی ظرفی که میخواهید بجوشانید نگه دارید و کمی فشار دهید تا پوست انگور از گوشتش جدا شود اینگونه می توانید انگوری که خراب است یا حشره ای داخل آن رفته را از بقیه جدا کنید.
 3. انگور ها را بپزید. انگورها را درون یک قابلمه گود و بزرگ بریزید و روی اجاق گاز بگذارید. ½ فنجان (120 میلی لیتر) آب به آن اضافه کنید. این مقدار آب برای اینکه انگورها نسوزند کافی است. البته میزان آب به اندازه ی قابلمه ای که انتخاب کرده اید بستگی دارد، شاید لازم باشد آب بیشتری اضافه کنید. اگر ژله شما کمی شل باشد، بهتر از این است که مزه ی سوختگی بدهد.
 4. انگورها را کمی له کنید. این کار باعث می شود که آب انگورها زودتر خارج شده و فرآیند پخت سریع تر انجام شود. با کمک گوشت کوب برقی یا قاشق چوبی انگورها را له کنید تا تمام آن ها نرم و پوره شوند. اگر نمی خواهید آن ها را له کنید یا بپزید می توانید از آب میوه گیری استفاده کنید. این کار کمی بیشتر طول می کشد، اما در نهایت آب انگوری کاملا خالص بدست می آورید.
 5. بگذارید بجوشند. شعله گاز را کمی زیاد کنید و بگذارید انگورها به جوش بیایند؛ چند دقیقه یکبار آن را هم بزنید تا انگورها نسوزند. بعد از اینکه انگورها به نقطه جوش رسیدند، شعله را کم کنید و اجازه دهید به آرامی بپزند. کمی باید حوصله به خرج دهید، چون جوش آمدن انگورها طول می کشد. بگذارید تا جای ممکن بپزند و آب بیشتری پس بدهند.
 6. ده دقیقه انگورها را به آرامی بپزید. وقتی که شعله را کم کردید درب قابلمه را بگذارید تا انگورها ده دقیقه به آرامی بپزند. هر چند دقیقه یکبار درب قابلمه را برداشته و با قاشق چوبی بزرگ انگورها را هم بزنید تا جا به جا و زیر و رو شوند. آرام پز کردن باعث می شود انگورها تمام آب خود را پس دهند و برای درست کردن ژله به اندازه ی کافی آب انگور داشته باشید. درجه حرارت را کم نگه دارید تا انگورا ته نگیرند.
 7. انگورها را صاف کنید تا حداقل 4 فنجان آب جمع شود. بعد از این که انگورها به آرامی پختند و آب کافی پس دادند، زمان آن است که آن ها را از صافی رد کنید. پارچه یا الکی را روی یک کاسه بزرگ قرار دهید و آب انگورها را از آن رد کنید تا پالپ میوه از آب آن جدا شود. این کار را آهسته انجام دهید تا آب انگور به خارج از ظرف نریزد. اگر نمی خواهید آب انگور را صاف کنید می توانید آن را در غذاساز بریزید تا پوره ی یکدستی بدست آید. هرچند که این کار ظاهر ژله شما را کمی متفاوت تر می کند، اما راحت تر از صاف کردن با الک است. کمی طول می کشد که آب از پارچه یا الک عبور کند؛ می توانید بگذارید یک شب تا صبح بماند تا به آرامی آب از پالپ جدا شود یا اینکه با استفاده از یک قاشق انگورها را فشار دهید تا این کار سریع تر انجام گردد. در این فاصله می توانید شیشه هایی که برای نگهداری ژله نیاز دارید را استریل کنید.

مرحله دوم: تبدیل آب انگور به ژله

 1. 4 فنجان (1 لیتر) آب انگور را در یک قابلمه بزرگ بریزید. بعد از اینکه آب انگور خانگی خود را درست کردید یا آب انگور طبیعی و سالم از مغازه خریدید، چهار فنجان از آن را درون قابلمه ای بزرگ بریزید. مطمئن شوید قابلمه ای که انتخاب می کنید جای کافی برای اضافه کردن شکر و ژلاتین گیاهی دارد و می توانید آن را به راحتی هم بزنید. می توانید همان قابلمه ای که برای پختن انگورها استفاده کرده اید را بشویید و دوباره استفاده نمایید.
 2. 8 قاشق غذا خوری (1 بسته) پکتین میوه را اضافه کرده و بگذارید به جوش بیاید. پکتین میوه یک ماده طبیعی است که کمک می کند ژله هنگام خنک شدن سفت شود. می توانید آن را از سوپر مارکت یا قنادی ها تهیه نمایید. ابتدا قابلمه را روی شعله متوسط قرار داده و پکتین را به آن اضافه کنید. آن را مرتب هم بزنید تا پکتین به خوبی در آب انگور حل شود. سپس اجازه دهید آب انگور به جوش بیاید. اگر می خواهید پکتین به اصطلاح گلوله نشود و به راحتی حل گردد می توانید آن را ابتدا با ½ فنجان (100 گرم) شکر مخلوط کرده و سپس به آب انگور اضافه نمایید. این کار باعث می شود پکتین به راحتی جدا و با آب انگور حل شود. اگر می خواهید ژله شما کم شکرتر باشد می توانید از پکتین کم شکر استفاده نمایید. به این ترتیب به جای 7 فنجان (1.2 کیلو گرم) شکر به 4 فنجان (800 گرم) شکر نیاز دارید.
 3. 7 فنجان (1.2 کیلو گرم) شکر سفید دانه ریز را به آب انگور اضافه کنید. میزان شکر مورد نیاز را به دقت اندازه گیری کرده و درست زمانی که آب انگور شروع به جوشیدن می کند به آن اضافه نمایید. ممکن است به نظر شما این مقدار شکر زیاد باشد، اما برای تبدیل شدن آب انگور به ژله لازم است. برای هم زدن و حل کردن شکر از یک قاشق چوبی استفاده نمایید. وقتی شکر را اضافه کردید و آب انگور دوباره جوش آمد، ممکن است روی آن کف تولید شود. می توانید با قاشق به آرامی این کف ها را بردارید یا برای جلوگیری از ایجاد کف، نصف قاشق غذاخوری (7 گرم) کره به آب انگور اضافه کنید.
 4. اجازه دهید آب انگور به مدت یک دقیقه با حرارت بالا بجوشد. هنگامی که شکر را اضافه می کنید ممکن است کمی دمای آب انگور پایین بیاید، پس دوباره آن را به جوش بیاورید. وقتی به جوش آمد، زمان بگیرید و دقیقا یک دقیقه آن را مدام هم بزنید. بعد از آن، شعله را تا حد ممکن کم کنید تا آب انگور بیش از حد نجوشد. از این جا به بعد خیلی دقت کنید چون به شدت داغ است و اگر هنگام هم زدن روی شما بریزد ممکن است دچار سوختگی شوید. برای اینکه مطمئن شوید ژله شما به اندازه ی کافی جوشیده و به غلظت مورد نیاز رسیده، پس از اتمام جوشیدن یک قاشق فلزی سرد داخل آن فرو ببرید و بگذارید تا ژله ی روی قاشق سرد شود، سپس غلظت آن را چک کنید. اگر به غلظت کافی نرسیده بود، یک دقیقه دیگر آن را بجوشانید تا غلیظ تر شود.

مرحله سوم: نگهداری ژله

 1. 8 تا 12 شیشه درب دار را استریل کنید. اگر می خواهید ژله را به مدت طولانی تری نگه دارید، می توانید از شیشه های مخصوص کنسرو کردن مواد غذایی استفاده کنید که استریل شده هستند. یک قابلمه آب را به جوش بیاورید و هر شیشه را به مدت ده دقیقه درون آن بگذارید. با استفاده از انبر شیشه ها را از درون آب جوش بیرون بیاورید و برعکس روی حوله آشپزخانه بگذارید تا آماده ی استفاده شوند. اگر قابلمه شما به اندازه ی کافی بزرگ است می توانید تمام شیشه ها را به صورت یکجا درون آب جوش بگذارید. جوشاندن شیشه ها آن ها را استریل می کند و هر چیزی که درون شیشه باعث فاسد و خراب شدن ژله می شود را از بین ببرد. اگر شیشه ها را استریل نکنید بیشتر از یک هفته نمی توانید از ژله ها استفاده نمایید.
 1. درب شیشه ها را درون آب جوش بگذارید. تمام درب ها را درون یک کاسه ی استیل یا نشکن بگذارید و روی آن ها آب داغ بریزید. مطمئن شوید تمام درب ها درون آب داغ قرار گرفته اند. اجازه دهید تا زمانی که آماده ی استفاده شوند درون آب داغ بمانند. برای سالم ماندن ژله، هم شیشه ها و هم درب هایشان باید به طور کامل استریل شوند. اگر از شیشه های مخصوص کنسرو کردن استفاده می کنید، لازم نیست از آب داغ استفاده نمایید چون ممکن است باعث آسیب لاستیک درب ها شده و به درستی بسته نشوند.
 2. ژله ها را درون شیشه بریزید و حدود یک سانتی متر از بالای شیشه ها را خالی بگذارید. یک قیف روی شیشه قرار دهید و با استفاده از یک ملاقه یا پارچ ژله را درون شیشه بریزید، مراقب باشید تا روی دستتان نریزد. حدود یک سانتی متر (بین 0.64 تا 1.3 سانتی متر) از بالای شیشه ها را خالی بگذارید. اگر ژله روی شیشه یا لبه های آن ریخت، فورا با یک دستمال خشک و تمیز آن را پاک کنید. اگر ژله روی لبه ها خشک شود ممکن است مانع بسته شدن کامل درب شیشه شده و هوا به داخل آن برود. هنگامی که شیشه ها گرم هستند ژله را درون آن ها بریزید، چون ممکن است با ریختن ژله گرم به داخل شیشه های سرد، شیشه ها ترک بخورند. فضای خالی ای که در بالای شیشه باقی می گذارید نقش مهمی در ذخیره و سالم ماندن ژله دارد.
 1. درب شیشه ها را ببندید. با دقت درب ها را از آب گرم خارج کنید و آن ها را تکان دهید تا آب باقی مانده ی درونشان خارج شود، سپس آن ها را محکم ببندید. اگر شیشه ها خیلی داغ هستند می توانید از یک دستمال برای نگه داشتن آن ها استفاده کنید.
 2. شیشه های در بسته را 10 دقیقه درون آب جوش بگذارید. وقتی تمام شیشه ها را پر کردید و درشان را محکم بستید، به مدت 10 دقیقه درون آب جوش بگذارید. این کار باعث می شود هوای درون شیشه ها خارج شده، ماندگاری ژله بیشتر شده و شیشه ها محکم بسته شوند. هر شیشه باید به طور کامل و به اندازه ی کافی درون آب جوش بماند.
 3. بگذارید شیشه ها تا صبح خنک شوند. با استفاده از انبر شیشه ها را از آب جوش خارج کنید. حدود 12 ساعت طول می کشد تا شیشه ها خنک شوند، پس بهتر است تا صبح صبر کنید. همزمان که شیشه ها خنک می شوند، صداهایی از آن ها می شنوید. این صداها نشانه این است که هوای داخل شیشه ها کاملا تخلیه شده و ژله شما مدت بیشتری سالم می ماند.
 4. مطمئن شوید که شیشه ها کاملا محکم بسته شده اند. وقتی شیشه ها کاملا خنک شدند مطمئن شوید که محکم بسته شده اند. وسط درب ها را به داخل فشار دهید تا ببینید صدای تق یا چیز دیگری می شنوید. اگر درب به داخل فرو رفت یا صدایی شنیدید، یعنی به درستی بسته نشده اند. اما اگر درب هیچ تکانی نخورد، یعنی شیشه ها محکم بسته شده اند و ژله شما مدت زمان بیشتری سالم باقی می ماند. همچنین می توانید شیشه را از درب بگیرید و آن را بلند کنید، اگر هوای داخل شیشه به درستی خارج شده باشد خیلی راحت می توانید شیشه را با درب بلند کنید. چنانچه درب محکم بسته نشده بود می توانید ژله را خارج کرده و مراحل را دوباره از اول انجام دهید: شیشه را استریل کنید، درب ها را درون آب داغ بگذارید، ژله را بجوشانید و تمام مراحلی که قبلا گفتیم را دوباره انجام دهید.
 5. می توانید این ژله را تا 12 ماه نگه دارید. اگر به درستی شیشه ها بسته شده باشند و دربشان باز نشود می توان تا 12 ماه آن ها را ذخیره کرد. می توانید آن ها را در کابینت بگذارید یا برای دوستان و عزیزانتان ببرید. اگر شیشه ها به درستی استریل و بسته نشوند، بیشتر از یک هفته نمی شود از ژله ها استفاده کرد. بعد از شش تا هشت ماه، رنگ ژله کمی تیره تر و غلظت آن کمی رقیق تر می شود. هرچند که خراب نشده اند و هنوز هم می شود آن ها را خورد، اما به خوشمزگی اول نیستند. پس بهتر است حداکثر تا شش ماه بعد از درست کردن ژله آن ها را میل کنید.
پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (582 نظر) تصاویری از عیادت جواد عزتی و هنرمندان از رهبر معظم انقلاب و استقبال گرم ایشان (442 نظر) گرد و خاک افغانی ها در مترو تهران تاریخ ساز شد/ یه همینو کم داشتیم... (355 نظر) رونمایی هالک ایرانی (سجاد غریبی) از استاد قَدَرش که یَل بودنش را مدیون اوست+عکس (237 نظر) کشف تابوت ارزشمند آخناتون با چشم طلا متعلق به مصر باستان+عکس (208 نظر) ایده خلاقانه دانشجو برای گرم کردن غذا در خوابگاه +عکس/ اجاق گاز با دیدن این صحنه تشنج کرد🤣 (192 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز یوزارسیف عزیز مصر(یوسف) در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چه چهره منحصربفردی.. (169 نظر) تمرینات سخت هالک ایرانی (سجاد غریبی) برای رو کم کنی ستاره های بوکس جهان (162 نظر) کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس (161 نظر) کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو (155 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (148 نظر) مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (146 نظر) بازسازی چهره همسران پادشاهان هخامنشی توسط هوش مصنوعی +عکس /یکی از یکی زیباتر و جذاب تر (142 نظر) رفتار نامناسب هادی چوپان با یک نوجوان در مراسم استقبال از بعد از بازگشت به شیراز (141 نظر) شگفت انگیزترین درخت دنیا که 40 نوع میوه میدهد+عکس (129 نظر)
دیگران می‌خوانند   
خلاقیت خنده دار 3 مرد ایرانی برای پایین آوردن گربه از بالای تیر برق +فیلم/لامصب اون بالا سالم تر میموند🤣 نحوه ی نحوه ثبت نام غیر حضوری در سامانه گلستان دانشگاه بوعلی سینا نحوه ی ورود و ثبت نام سامانه گلستان دانشگاه بوعلی سینا golestan.basu.ac.ir+ آموزش تصویری عجیب ترین گل به خودی قرن/ این گله روی استاد اسدی رو سفید کرد+ویدیو 15 موضوع اساسی در خواستگاری/ قابل توجه آقا پسرا و دختر خانوما.. درگیری عجیب لفظی مدیرکل میراث فرهنگی استان گلستان با یک محیط‌بان+ویدیو یک میلیارد و 400 میلیون دلار ارز برای واردات چای دریافت شده، اما هیچ کالایی وارد نشده است جمهوری اسلامی: فاصله پرند تا تهران 20 کیلومتر است چطور رئیسی متروی 40 کیلومتری را افتتاح کرد؟! نحوه ی مشاهده کارنامه در سامانه گلستان دانشگاه بجنورد+ آموزش تصویری تفریح عجیب و جدید در اصفهان؛ پیاده‌روی با حلزون! +فیلم خنده دارترین جوابی که حامد آهنگی از بهرنگ علوی شنید/ سن رو دیگه قرار نشد بپرسی😂🤣+ویدیو نحوه ی پرداخت شهریه در سامانه گلستان دانشگاه بجنورد زن عجیبی که با 100 هزار سوسک زندگی می کند! +عکس /دخترا یاد بگیرین😂 نحوه ی انتخاب واحد سامانه گلستان دانشگاه بجنورد+ آموزش تصویری نحوه ثبت نام غیر حضوری در سامانه گلستان دانشگاه بجنورد! غوغای پسر خوش صدای ایرانی به سبک شجریان/ زهی باغ زهی باغ...+ویدیو نحوه ی ورود و ثبت نام در سامانه گلستان دانشگاه بجنورد golestan.ub.ac.ir+ آموزش تصویری رونمایی از گدای میلیونر با شُتر دست و پا بریده+عکس/مغزِ متفکر در خالی کردن جیب مردم😂 درخواست کمک گوزن به خانواده گیر افتاده اش در وسط جاده +فیلم /فقط داره سرشو تکون میده... (ویدئو) لحظه وحشتناک برخورد بمب اتمی با شهر هیروشیما/عمق فاجعه اتمی در دنیا (ویدئو) حرکت بسیار زیبا و انسانی یک زن در نجات یک گربه وحشی از تله/فقط آخرش که گربه مهربون زنه رو نگاه میکرد😍 (ویدئو) اقدام عجیب یه کافه دار در ژاپن؛ سیلی خوردن به جای پرداخت پول!/ فقط شدت ضربه ها، واجبه مگه😳 (عکس)ظاهر باورنکردنی اولین کامپیوتر اپل/ حالا اگه من اینو ساخته بودم فرداش مامانم می داد به نمکی🤣 غذای روستایی؛ پخت مرغ پاچینی به سبک و سیاق مادربزرگ روستایی ایرانی +فیلم بلیط 10 میلیونی پرسپولیس و الدحیل فضای مجازی رو ترکوند!+عکس (فیلم) حرکت خنده دار پیرمرد و تقلید مرد جوان از او/بیچاره پسره این چه بلایی بود سرش اومد🤣😂 پایان شکست ناپذیری رونالدو در عربستان/ درخشش ستاره های الهلال و تحقیر تیم رونالدو پیرزنی که مثل زلیخا زیبا شد/ واقعا معجزه نیست؟+ویدیو (ویدئو) لحظه ای بامزه و زیبا از سکسه کردن جنین 11 هفته ای که در سونوگرافی ثبت شده است😍😍 دستگیری قمه کش لیگ فوتبال ایران خبرساز شد حماسه خنده دار یک هموطن در موزه لوور با رکابی و زیرشلواری مامان دوز +فیلم/لامصب آدم تو خونه خودشم انقد راحت نیس🤣 (ویدئو) پشت صحنه خنده دار از سریال جومونگ/ فقط اونجا که موهای سوسانو از سرش میوفته رباتی که باعث راحتی جان خانم های شاغل و خانه دار شد/ ربات انسان‌نما به‌صورت خودکار اشیا را مرتب میکند+ویدیو تولد عجیب ترین نوزاد جهان با هاله ای شیشه ای دور سرش+عکس جنین (عکس) واکنش خنده دار خرس قطبی به دیدن گردشگران/ انگار میگه جا دارین منم تا یه جایی برسونین😂 جذاب ترین کشور جنوب آسیایی برای مسافرت؟! سریلانکا معروف به اشک هندوستان خبر جدید برای داوطلبان دانشگاه فرهنگیان/ شرط سنی ورود به دانشگاه اعلام شد خلاقیت خنده دار یک بچه برای دیدن رهبر معظم انقلاب از پشت درهای بسته+عکس /ای جانم... جان‌سخت‌ترین موجود جهان که در هر شرایطی زنده می‌ماند رونمایی از بنزسواری لاکچری حامد آهنگی مجری شب آهنگی +فیلم
تیتر امروز   
15 موضوع اساسی در خواستگاری/ قابل توجه آقا پسرا و دختر خانوما.. یک میلیارد و 400 میلیون دلار ارز برای واردات چای دریافت شده، اما هیچ کالایی وارد نشده است جمهوری اسلامی: فاصله پرند تا تهران 20 کیلومتر است چطور رئیسی متروی 40 کیلومتری را افتتاح کرد؟! زن عجیبی که با 100 هزار سوسک زندگی می کند! +عکس /دخترا یاد بگیرین😂 رونمایی از گدای میلیونر با شُتر دست و پا بریده+عکس/مغزِ متفکر در خالی کردن جیب مردم😂 (عکس)ظاهر باورنکردنی اولین کامپیوتر اپل/ حالا اگه من اینو ساخته بودم فرداش مامانم می داد به نمکی🤣 بلیط 10 میلیونی پرسپولیس و الدحیل فضای مجازی رو ترکوند!+عکس تعامل جمهوری اسلامی ایران و روسیه برای جلوگیری از کشتار مردم مظلوم غزه پایان شکست ناپذیری رونالدو در عربستان/ درخشش ستاره های الهلال و تحقیر تیم رونالدو دستگیری قمه کش لیگ فوتبال ایران خبرساز شد تولد عجیب ترین نوزاد جهان با هاله ای شیشه ای دور سرش+عکس جنین خبر جدید برای داوطلبان دانشگاه فرهنگیان/ شرط سنی ورود به دانشگاه اعلام شد خودسوزی راننده عصبانی وسط خیابان بی نتیجه ماند حوادث رانندگی در اصفهان 2 کشته و 10 مصدوم برجا گذاشت هدایت شغلی در عصر هوش مصنوعی؛ حکمرانان و تصمیم سازان باید جوانان را در راستای تغییرات جهان تربیت کنند
منتخب روز   
ادعای کذب درباره رهبر انقلاب /چه کسی گفته بود یهودی ها را به دریا می ریزیم؟ (فیلم) سکانس خنده دار از هزینه های رحمت برای نوسازی دهن فهیمه در سریال پایتخت/ نقی و ارسطو هاج و واج موندن😅 (ویدئو) انگشت مکیدن خنده دار و بامزه جنین در شکم مامانش هنگام سونوگرافی/ دل آدم قیلی ویلی میره براش😍 ویدئو خنده دار و بانمک از لاک زدن دختر بچه به مرغ زنده که قلب همه رو اکلیلی کرد😍این بچه در آینده ناخنکار میشه احتمالا😂 (فیلم) حضور پلیس راهنمایی و رانندگی با لباس بابانوئل سر چهارراه (فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد! (فیلم) غوغای آوازخوانی آقای دکتر ایرانی با صدای بهشتی در پارکینگ مرکز خرید/ تشویق دسته جمعی کارکنان حق این صدا رو ادا کرد (فیلم) حرکت زیبا و منصفانه کاسب قدیمی بازار تبریز/ هنوزم تو دنیا از این آدمای خوب پیدا میشه😍