ساعدنیوز
ساعدنیوز

کنترل وزن با ورزش بتل روپ

  پنجشنبه، 19 اسفند 1400   زمان مطالعه 7 دقیقه
کنترل وزن با ورزش بتل روپ
بتل روپ یا طناب جنگی یکی از جدیدترین ابزارهای مخصوص بدنسازی است.این وسیله ورزشی برای بالا بردن قدرت و استحکام بدن، استفاده می شود.معادل فارسی بتل روپ، طناب جنگی می باشد که ترجمه عبارت لاتین آن می باشد. بتل به معنی طناب و روپ به معنای جنگ و مبارزه است.در این بخش کنترل وزن با ورزش بتل روپ را بررسی می کنیم.

ساختار ورزش بتل روپ و روش استفاده

این طناب بتل روپ های موجود در بازار یک گیره و چند عدد پیچ، برای متصل کردن بتل روپ به دیوار و یا هر محیط دیگری استفاده کرد. طناب جنگی در متراژ و قطرهای مختلفی تولید می شود. ورزشکاران بر اساس شرایط سنی، جنسی و توانایی های جسمی خود بتل روپ مناسب را انتخاب می کنند.برای مثال قطر ۳۲ میلی متر مناسب برای نوجوانان می باشد و قطر۴۰ میل برای آقایان و همچنین بانوان با قدرت بدنی متوسط مفید است. وزن طناب جنگی با توجه به افزایش یا کاهش طول و قطر بتل روپ تغییر می کند.

ورزش بتل روپ

آیا ورزش بتل روپ چربی شکم را آب می کند؟

بتل روپ به دلیل تمرینات زیاد، متنوع و متعدد می تواند در چربی سوزی کمک زیادی به ورزشکارکند. اکثر تمرینات بتل روپ به دلیل سنگین بودن و سرعتی بودن آن ها، تاثیر زیادی در لاغری و چربی سوزی دارد. ورزش بتل روپ چربی شکم را آب میکند. بسیاری از افراد بخاطر افزایش فعالیت های قلبی عروقی، این ورزش را انتخاب می کنند. نکته اصلی در مورد سوزاندن چربی و کالری، این نیست که بیشتر از گذشته ورزش کنید.
باید محدوده ضربان قلب را که ناحیه چربی سوزی شما است معلوم کنید( بطور معمول ۶۰ درصد از حداکثر ضربان قلب شما). از این جهت ، هرچند بتل روپ ها برای تمرین های شدتی عالی هستند، ولی حفظ سرعت مناسب برای سوزان چربی بدن شما را زودتر به نتیجه خواهد رساند.

بتل روپ ها یک مکمل عالی برای تمرین های هوازی هستند که ممکن است در باشگاه انجام دهید. برای سوزاندن چربی شکم، باید سطح متوسط این ورزش را اجرا کنید.

فواید بتل روپ:

بتل روپ برای بدن ورزشکار فواید زیادی دارد، که در زیر به آنها می پردازیم:

 1. عضله سازی
 2. فیتنس
 3. تناسب اندام
 4. افزایش قدرت عملی
 5. افزایش استقامت بدن
 6. لاغری و چربی سوزی
 7. کالری سوزی
 8. تقویت عروق قلبی
 9. تقویت سیستم عصبی

مزایای بتل روپ

بر اساس مطالعات و مشاهدات، اغلب کسانی که با بتل روپ کار می کنند، عموماً بعد از ورزش و همچنین هنگام آن از شادابی زیادی برخوردار هستند. جنبه دیگری که می تواند شادابی شما بعد از ورزش را افزایش دهد، انجام دادن بتل روپ در خانه یا مسافرت است.حال که متوجه شدید بتل روپ را برای چه می خواهید، چه خوب است که نگاهی هم به مزایای بتل روپ با هم داشته باشیم تا متوجه شوید خرید اشتباهی انجام ندادید.

معجزه ای برای چربی سوزی

یکی دیگر از مهم ترین مزایای بتل روپ این است که می توانید از آن به عنوان یک چربی سوز قوی استفاده کنید. چه راهی سراغ دارید که بتوانید به صورت متوالی در ۴۵ دقیقه چربی سوزی کنید؟ ما به شما پاسخ خواهیم داد، بتل روپ می تواند برای این کار در خدمت شما باشد. بتل روپ علاوه بر اینکه چربی ها را از بدن شما دور می کند به عضله سازی سلام گرمی می دهد.

تمرین دویدن روی تردمیل را فرض کنید، این ورزش نه تنها به عضله سازی شما کمکی نخواهد کرد بلکه در مواردی متأسفانه مقداری هم از عضلات شما را خواهد سوزاند. اما بتل روپ در عین حال که چربی های شما را می سوزاند، عضله سازی هم خواهد کرد.بتل روپ را در دسته ورزش های استقامتی هوازی قرار می دهند به این معنی که شما در مدت زمان برابر از انجام ورزش استقامتی با بتل روپ می توانید دو برابر بیشتر چربی سوزی کنید.اگر می خواهید سرعت چربی سوزی را با بتل روپ افزایش دهید به سراغ HIIT بروید. اما اگر شما هنوز مبتدی هستید نباید ناامید شوید چرا که ورزش با شدت کمتر توسط بتل روپ هم چربی سوزی بالایی در مقایسه با دیگر ورزش های باشگاهی داد.

کاهش وزن

درگیر کردن همه عضلات

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که برای بتل روپ وجود دارد، درگیر شدن قسمت اعظمی از عضلات بدن در هنگام انجام ورزش بتل روپ است. کمتر حرکت باشگاهی وجود دارد که بتواند به مانند بتل روپ عضلات شما را هم زمان درگیر کند. هم زمان بودن درگیری عضلات نشان از این دارد که بدن شما علاوه بر مصرف کالری زیاد، به یک تناسب خوب شاهد رشد عضلات خواهد بود.اگر حوصله ندارید که هر روز برای تقویت یکی از عضلات خود همانند عضله سرشانه، عضله کشاله ران و غیره به باشگاه بروید، به شما توصیه می کنیم که از یک بتل روپ استفاده کنید تا در یک جلسه سی دقیقه ای، همه عضلات مورد نظر خودتان را تقویت کنید.تصور بیشتر مردم بر این است که بتل روپ فقط عضلات سرشانه و بازو را درگیر می کند. به این دوستان عزیز باید بگوییم که خود شما هستید که در بتل روپ مشخص می کنید کدام عضله در این تمرین درگیر خواهد شد. همان طور که در ادامه مقاله بتل روپ متوجه خواهید شد، تنها با یک تغییر کوچک در بتل روپ عضلات دیگر هم درگیر این ورزش خواهند شد.نه تنها با بتل روپ تعداد عضلات بیشتری درگیر خواهد شد، بلکه در مدت زمان کوتاه با بازده زیاد این کار انجام خواهد شد. بعید می دانیم کسی نخواهد به جای هر روز دو ساعت در باشگاه بودن، یک روز در هفته را به بتل روپ با مدت زمان کمتر از ۴۰ دقیقه اختصاص دهد.

بتل روپ وسیله عضله سازی

اگر می خواهید عضله سازی کنید اما تمایلی به برداشتن و گذاشتن وزنه ها در باشگاه ندارید یا مشکل خاصی دارید که نمی توانید این کار را انجام دهید، چرا از بتل روپ استفاده نمی کنید. شما به سادگی با بتل روپ عضله سازی خواهید کرد.حتی اگر شما عادت به وزنه زدن دارید، می توانید از بتل روپ به عنوان یک ورزش تکمیلی در کنار آن استفاده کنید تا بیشتر از قبل عضله سازی کنید، به خصوص زمانی که شما اهمیت زیادی به عضله سازی می دهید.همچنین انجام بتل روپ در کنار وزنه زدن، قدرت و استقامت عضلات شما را افزایش می دهد تا بتوانید در ادامه وزنه زدن، از وزنه های سنگین تر استفاده کنید.اگر می خواهید این کار را به صورت جدی ادامه دهید، توصیه می کنیم که حتماً میزان پروتئین مصرفی را در وعده غذایی افزایش دهید چرا که شدت عضله سازی به یک باره افزایش پیدا خواهد کرد. با مصرف پروتئین کافی و همراه کردن طناب جنگی با دیگر ورزش های معمولی بدنسازی خودتان شاهد خواهید در مدت کم به موفقیت زیادی رسیدید.

عضله بدن

قابل حمل بودن

اگر هنوز با خودتان کنار نیامدید که برای عضله سازی و چربی سوزی باید به باشگاه بروید، یک راه حل بهتر برای شما داریم. بتل روپ وسیله باشگاهی است که در کیف شما جای می گیرد و می تواند به دور میله یا ستونی که در خانه دارید هم وصل شود و به سادگی قابل استفاده است.شاید شما دوست دارید زیاد سفر کنید این کار با باشگاه رفتن شما در تقابل است. بنابراین باید چه کار کنید؟ خبر خوش این است که می توانید بتل روپ را در کیف ورزشی خودتان قرار دهید و با خود به مسافرت ببرید. کافی است بتل روپ را از کیف خودتان بیرون بیاورید و دور یک میله، در پارک، ساحل یا هر جای دیگری که هستید بیندازید و شروع به چربی سوزی و عضله سازی کنید.

تلاش کم، نتیجه زیاد با بتل روپ

اگر شما از جمله دسته ورزشکارانی هستید که دوست دارید با تلاش کمتر نتیجه های بیشتری بگیرید، بتل روپ می تواند انتخاب خوبی باشد. یکی دیگر از مهم ترین مزایای بتل روپ این است که شما انتظار کمتری برای دیدن نتایج ورزش های خودتان خواهید داشت.

درگیر شدن جمعی عضلات در بتل روپ

چه کسی می توانست تصور کند که با یک طناب می تواند بیشتر حرکت های باشگاه را انجام دهد؟ این تصور کاملاً واقعی است. شما بر اساس خواسته خودتان می توانید یک عضله، دو عضله یا تعداد زیادی از عضلات خودتان را با بتل روپ درگیر کنید. با درگیر کردن چندین عضله میزان چربی سوزی شما افزایش خواهد کرد.

ورزش بتل روپ

دیگر مزایای این ورزش چیست؟

همان طور که متوجه شدید بتل روپ تمرینی نیست که به این سادگی چند مورد از مزایای آن را بگوییم. به همین دلیل تنها به اشاره موردی دیگر مزایای بتل روپ اکتفا می کنیم:

 • آسیب دیدگی کمتر حین ورزش
 • پیشرفت روزانه
 • افزایش قدرت عضلانی هم زمان با چربی سوزی
 • کم هزینه بودن بتل روپ
 • تقویت عضلات کم کار در تمرینات باشگاهی
 • سرعت بالا در طی تمرین
 • افزایش قدرت حفظ تعادل
 • افزودن یا کاستن حرکات بر اساس خواسته ورزشکار

جمع بندی

بتل روپ یکی از ورزش های تازه ظهور، جذاب و پر طرفدار در ایران می باشد. به دلیل افزایش روزافزون طرفداران این وسیله ورزشی، باشگاه های ورزشی و بدنسازی نیز به این ورزش رو آورده اند. تمرینات بتل روپ به چند دسته تقسیم می شود، که تمرین موجی متناوب را می توان مهمترین و پرطرفدار ترین تمرین این وسیله ورزشی نام برد. همچنین استفاده از بتل روپ در دوران بارداری امری صحیح نمی باشد.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
خودروهای لوکس و گران قیمت نوه امام خمینی/ زندگی لاکچری نعیمه اشراقی حاشیه ساز شد! +عکس (95 نظر) 5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (86 نظر) رقص فرح پهلوی در جشن بی شرمانه ! (72 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (66 نظر) ساعت رولکس 12 هزار دلاری نتیجه امام خمینی!+عکس (30 نظر) زیبایی چشم نواز نوه امام خمینی/ رابطه محبت‌آمیز «نعیمه اشراقی» با همسرش حاشیه ساز شد +عکس (11 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (10 نظر) فیلم زیباترین رقص ایرانی وسط خیابان ! / پلیس فقط تماشاکرد ! (9 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (8 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (8 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (7 نظر) بزرگترین سرمایه گذاری خارجی در تاریخ خودروسازی ایران! (5 نظر) سایه های عاشقانه عروس سید حسن خمینی و همسرش (5 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (3 نظر)
تیتر امروز   
کشف 45 کیسه حاوی جسد انسان در عمق دره 40 متری حاج‌قاسم و امام؛ عاشقانه‌ای که از یک عکس شروع شد آگهی بی شرمانه همسریابی پسر بی حیا ! + وقاحت را از حد گذراند ! سبیل بابا کرم روی صورت یک پرنده زیبا +عکس عجیب این بچه عجیب الخلقه در آغوش مادرش از انسان نیست ؟! / بی شرم ترین رفتار یک زن ! + عکس عزل مدیر «تکیه معاون الملک» کرمانشاه/ گردشگران بی حجاب به بیرون هدایت شدند حمله با چاقو به بسیجی آمر به معروف در شهریار لحظه دیده نشده از پاره شدن کفن امام خمینی (ره) +عکس تصاویر دیدنی بازیگرانی که نقش امام خمینی(ره) را بازی کرده‎‌اند سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سی‌وچهارمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) نعمیه اشراقی نوه امام: کیفیت نماز دخترم در کانادا بیشتر از ایرانه! دستان قلبی وآتشینِ عاشقانهِ عروس سید حسن خمینی و همسرش! عکس نیمه برهنه دختر نعیمه اشراقی «دردانه امام خمینی» در کانادا سوژه رسانه ها شد! +عکس خز پارتیه خیلی خزِ بازیگران زن ایران!/نبینی از دستت رفته عکسی پربازدید از بازیگر معروف در پشت صحنه سریال رهایم کن