ساعدنیوز
ساعدنیوز

اولین فشن شو لباس در زیر آب؛ شما شاهد غرق شدن مدل ها خواهید شد!

  شنبه، 07 آبان 1401   زمان مطالعه 3 دقیقه
اولین فشن شو لباس در زیر آب؛ شما شاهد غرق شدن مدل ها خواهید شد!
ساعدنیوز: سئول اولین نمایش مد زیر آب جهان را میزبانی کرد "فشن شو زیر آب"! این جشنواره که در سئول پایتخت کره جنوبی انجام شده و با استقبال چشمگیر مردم مواجه شده است! در ادامه تصاویری از این نمایش مد را خواهید دید.

سئول اولین نمایش مواد زیر آب جهان را میزبانی کرد و لباس های سنتی کره ای را به نمایش گذاشت در طول این نمایشگاه مدل های شبیه پری دریایی لباس های سنتی هانبوک با رنگ های پر جنب و جوش را ارائه کرد که توسط طراح مد پارک سول نیو خلق شده بود.

در یک فشن شو چه فعالیت هایی انجام می شود؟

در یک فشن شوی معمولی، مدل ها، لباس هایی که قرار است معرفی شوند را به تن کرده. و جلوی حضار «کت واک» می کنند، هرچند که در برخی فشن شوها ممکن است مدل ها ایستاده و یا نشسته باشند. ترتیب حضور مدل ها بر روی صحنه، این که مدل ها راه بروند، بایستند یا بنشینند و این که هر مدلچه لباسی بپوشد، پیامی که طراح در نظر دارد را نشان می دهند و در نتیجه، این موارد همگی توسط طراح تعیین می شوند.در واقع فشن شو، فرصتی است که یک طراح در آن یک بینش، حال یا نکته ای که در ذهن دارد را با مخاطبانش به اشتراک بگذارد.

اولین نمایش مد زیر آب در جهان

این مدل ها در یک مخزن آب برای عکاسی بدون هیچ اسنورکل یا ماسک اکسیژن عکس گرفتند به گفته برگزارکنندگان ، اولین نمایش مد زیر آب در جهان است . ایده شبیه موزه زیر آب در مکزیک است که با بیش از ۴۰۰ مجسمه گردشگران را به خود جذب می کند . مدل هایی که لباس های سنتی کره ای هانبوک طراحی شده توسط پارک سونی او را پوشیده اند ، به عنوان بخش یک نمایش مد غیرمتعارف در سئول به مناسبت افتتاح یک فروشگاه بزرگ جدید ، در آکواریوم فرو میروند

مدل در حال نمایش در زیر آب
مدل در حال نمایش در زیر آب
مدل در حال نمایش در زیر آب

هانبوک چیست؟

هانبوک (در کره جنوبی) یا چوسون اُت (در کره شمالی) لباس سنتی دو تکه ای می باشد که در موقعیت های رسمی و نیمه رسمی و وقایعی مانند جشنواره ها، جشن ها، و مراسمات در کره پوشیده می شد. مشخصه آن پوشیده بودن قسمت فوقانی بخش جلویی لباس، دور کمر بلند و درازش و رنگ های پر طراوات معمول آن می باشد. هانبوک می تواند به انواع لباس های سلطنتی، البسه متحد الشکل رسمی، لباس های متحد الشکل دیوان سالاری و یونیفرم های غیر نظامی تقسیم بندی شود.

اگرچه واژه ” هانبوک ” از لحاظ ادبی معنی ” لباس کره ای ” را می دهد، در جهان امروزی ” هانبوک ” غالبا و به ویژه به آن دسته از لباس هایی اطلاق می شود که در خلال عهد سلسله چوسون توسط طبقات بالای اجتماعی پوشیده و توسعه یافتند. در آن زمان البسه حکام و اشراف زادگان کره ای به شدت تحت تاثیر سبک های بومی و خارجی قرار داشت که به سبک های بیشمار پوشش مانند گوان بوک های پوشیده شده توسط مقامات انجامید. عوام تنها سیاقی از البسه بومی که از پوشش طبقات اجتماعی بالاتر متفاوت بود را به تن می کردند.

مدل ها در حال نمایش در زیر آب

بخش فرهنگ و هنر ساعد نیوز یک پلتفرم برای افزایش آگاهی و اطلاعات شما در زمینه مد و فشن است ما در کنار شما هستیم تا بهترین ها را با یکدیگر تجربه کنیم. برای پیگیری جدید ترین اخبار، ترند های مد و فشن و تحلیل استایل سلبریتی ها با بخش فرهنگ و هنر ساعد نیوز همراه باشید.

منتظر نظرات ارزشمند شما در خصوص این فشن شو هستیم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه ها
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
5 مَردی که یک زن مشترک دارند+عکس تاسف آور (255 نظر) غرفه عجیب تبلیغ نوار بهداشتی یک شرکت خاص در بام لند تهران +تصاویر (68 نظر) ازدواج پیرمرد با دختر 9 ساله با لبخند رضایت ! (55 نظر) روزی که شاه در برابر تختی تحقیر شد+عکس غرور آفرین تختی (23 نظر) گفتگو با بامزه‌ترین سارق تهران! (16 نظر) ورود یک مرد مست به داخل قفس شیر در هند +فیلم (16 نظر) تغییر قیافه هانده ارچل بعد از لاغری زیاد (12 نظر) نماز خواندن یک ورزشکار خانم ایرانی وسط یک سالن ورزشی در قرقیزستان +فیلم (12 نظر) این خانم فرانسوی زیبا دست در دست همایون شجریان برای ایران سنگ تمام گذاشت +فیلم (10 نظر) توضیح میرسلیم درباره ساعت 30 میلیاردی اش در صحن مجلس!+عکس (9 نظر) ذوق عجیب یک راننده اسنپ از دیدن عموپورنگ (9 نظر) دست گل جدید آرتام/ گوشی چند میلیونی دنیا جهانبخت رو ترکوند! (6 نظر) پولدارترین مَرد ایرانی کل ثروتش را وقف کرد+فیلم (6 نظر) تیپ کیوت و بامزه آرتام، پسر دنیا جهانبخت و خنده با نمکش (5 نظر) مقایسه جنجالی لباس فاخر همراهان سلطان عمان با تیپ شنبه چهارشنبه مسئولان ایرانی +عکس (5 نظر)