ساعدنیوز
ساعدنیوز

راهنمای انتخاب مدل مانتو های جذاب برای استایل دانشجویی

  چهارشنبه، 23 شهریور 1401   زمان مطالعه 7 دقیقه
راهنمای انتخاب مدل مانتو های جذاب برای استایل دانشجویی
ساعد نیوز: انتخاب لباس برای استایل دانشجویی بسیار مهم است؛ چون با توجه به مقررات و قوانین دانشگاه پوشیدن هر تیپ و لباسی جایز نیست. در ادامه به استایل های اشاره خواهیم کرد که به راحتی در محیط دانشگاه بتوانید از آن استفاده کنید. همراه ساعدنیوز باشید.

شروع شدن ترم جدید دانشگاه همه دانشجویان به خصوص دانشجویان دختر را به فکر می اندازد، که لباس مناسبی را همانند مانتو دانشجویی بلند برای دوره تحصیلی خود تهیه کنند. مهم ترین آیتم استایل خانم ها، مانتوها هستند که باید برای انتخاب آن وقت بسیارزیادی گذاشته شود. البته پوشش مناسب برای دانشگاه باید ویژگی های خاصی را داشته باشد که با محدودیت های دانشگاه متناسب باشد. پیشنهاد ما به شما خرید مانتو دانشجویی بلند است . در ادامه دراین باره بیشتر بحث خواهیم کرد با ماهمراه باشید.

اهمیت استایل در دانشگاه

از آنجایی که در دوران دانشجویی بیشتر زمان خود در طول روز را ممکن است در دانشگاه سپری کنیم، پس داشتن استایل زیبای دانشجویی برایمان به اندازه دیگر محیط ها اهمیت دارد. ممکن است شما هم خانم هایی را دیده باشید که در عین سادگی همیشه ظاهر زیبایی دارند و شیک پوش هستند.
شاید فکر کنید این افراد در طول ماه هزینه های زیادی را برای خرید مانتو صرف می کنند و همیشه یک مدل مانتوی گران به تن دارند. اما شما نمی خواهید و یا نمی توانید در ماه هزینه های بالایی را صرف خرید مانتو کنید. باید بگویم که در اکثر مواقع اصلاً نیازی به خرید لباس های گران برای محیط دانشگاه نیست. در خرید مانتوی دانشجویی چند نکته بسیار ساده وجود دارد که با رعایت آنها می توانید همیشه شیک به نظر برسید. فقط کافیست هوشمندانه خرید کنید.

استیل خیابانی

مانتوهای مدل دار و مجلسی را فراموش کنید

شاید با دیدن تیتر این قسمت عصبانی شده باشید و با خود فکر کنید که می خواهم مانند یک ناظم مدرسه لباس فرمی دلگیر و بد رنگ را به تن شما کنم. اما باید بگویم که هرگز قصد انجام چنین کاری را ندارم. اما بیایید این واقعیت را قبول کنیم که مانتوی کار شده براق یا مانتویی که آن قدر مدل داشته باشد که دائم جلوی دست و پایتان را بگیرد برای دانشگاه مناسب نیست، به علاوه، فقط ایجاد مزاحمت خواهد کرد. از طرفی دیگر ست کردن مانتوهای مدل دار با دیگر لباس هایمان سخت است و فکرمان را بیش از اندازه درگیر انتخاب می کند. اما تصورش را بکنید که پوشیدن یک مانتوی ساده و شیک می تواند به راحتی با مدل کفش و شلوارمان ست شود. همچنین اگر قبل از رفتن به دانشگاه هم بسیار عجله داشته باشیم می توانیم به سرعت آن را با دیگر لباس هایمان ست کنیم

استیل خیابانی و دانشجویی

رنگ های عجیب و غریب را کنار بگذارید

خرید مانتوی سرخابی جیغ و یا زرد قناری خیلی انتخاب هوشمندانه ای برای محیط دانشگاه نیست. چرا؟ دلیل اول این است که ست کردن این رنگ ها کاری بسیار سخت و زمان بر خواهد بود. دلیل دوم این که معمولاً این رنگ ها بعد از مدتی دل شما را خواهند زد؛ زیرا ممکن است مدت طولانی در روز به تن شما باشد و در نتیجه رنگ آن چشم شما را خسته کند.
و دلیل آخر این که با این کار رنگ مانتوی شما زیادی به چشم دوستان تان می آید و نمی توانید مدت زیادی آن را بپوشید و به تیپ خود تنوع بدهید. حتی اگر کفش و شلوارتان را نیز عوض کنید باز هم انگار همیشه یک لباس تن تان است. اما با خرید مانتوهایی با رنگ های ملایم و یا خنثی می توانید هر روز یک تیپ متفاوت داشته باشید.

استایل شیک

مانتویی بخرید که به راحتی ست شود

وقتی صحبت از ست کردن لباس ها به میان می آید حتماً منظورمان این نیست که مثلاً سر تا پا سبز و یا سر تا پا بنفش بپوشید. چیزی که به تیپ شما هارمونی بسیار چشم نوازی می بخشد، مدل لباس شماست که علاوه بر رنگ آنها باید با هم تناسب داشته باشند. سعی کنید مانتویی بخرید که مدل آن هم با شلوار جین ست شود هم با شلوارهای پارچه ای؛ هم به کفش کتانی بیاید هم به کفش کالج. به این شکل می توانید به راحتی مانتوی خود را با هر چیزی ست کرده و خوش استایل به نظر برسید

استایل دانشجویی

انتخاب مدل مانتو بر اساس کمد لباس

قبل از خرید مانتو حتماً به کمدتان نگاهی بیندازید. کفش ها، کیف ها و شلوارهایتان را نگاه کنید و ببینید که بیشترین رنگی که در کمدتان به چشم می خورد چه رنگی است؟ معمولاً در میان لباس هایمان یک یا دو رنگ بیشتر از دیگر رنگ ها استفاده شده است زیرا با آن رنگ ها احساس راحتی بیشتری داشته ایم. در واقع بیشترین انتخاب هایمان بر اساس آن رنگ ها بوده اند.
پس بهتر است مانتوی دانشگاه خود را نیز بر اساس این رنگ ها انتخاب کنید. به طور مثال تصور کنید بیشتر از یک کیف آبی آسمانی دارید. می توانید مانتویی که با آبی آسمانی هم خوانی داشته باشد بخرید. در کنار آن با پوشیدن یک شلوار جین روشن که اغلب در کمد همه مان پیدا می شود یک تیپ بسیار شاد تابستانی داشته باشید

استایل دخترانه

سلیقه به خرج دهید

اغلب دختر خانم های جوانی را می بینیم که در دانشگاه لباس هایی با رنگ های تیره یا مدل های خسته کننده می پوشند. به نظر می رسد این دختران برای این که خیال خود را راحت کنند خودشان را در رنگ مشکی حبس کرده اند. وقتی از آنها می پرسید که چرا همیشه مشکی می پوشید به شما می گویند که تیپ دانشگاهی چیزی غیر از این نمی تواند باشد.
آیا در دانشگاه باید خود را به پوشیدن لباس های دل مرده محکوم کنیم؟ آیا چون دانشگاه محیطی است که باید قانونمندتر لباس بپوشیم پس نمی توانیم خوش تیپ باشیم؟ اصلاً اینطور نیست! اتفاقاً خوب است این را بدانید که از آن جایی که زمان زیادی در طول روز در محیط دانشگاه هستید، بهتر است تیپ تان کاملاً باب سلیقه تان باشد. به این ترتیب لباس پوشیدن باعث روحیه گرفتن شما می شود. نیازی نیست حساسیت بیش از اندازه نشان دهید اما نباید همیشه هم مانتوهای بی مدل مشکی رنگ به تن داشته باشید

استایل دانشگاهی

یک مانتوی رسمی برای روز مبادا

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که زیاد به پوشیدن لباس های رسمی علاقه نشان ندهید. اما داشتن حداقل یک مدل مانتوی رسمی در کمدتان می تواند در مواقع لزوم به داد شما برسد. تصورش را بکنید که کنفرانس دارید و یا می خواهید درسی را جلوی دیگر دانشجویان ارائه بدهید. در این مواقع بهترین نوع پوشش چه پوششی است؟

حتما در این شرایط بهترین کار پوشیدن مانتو های رسمی است. زیرا هم به شما اعتمادبه نفس بیشتری می دهد هم باعث می شود سخنان شما تاثیرگذارتر باشد. پس حداقل یک مانتوی ساده ی رسمی برای این شرایط در کمد خود داشته باشید تا در شب های قبل از کنفرانس ها نگرانی بابت لباس تان نداشته باشید.

استایل رسمی

چند نکته مهم در انتخاب مانتو برای دانشگاه

بانوانی که در مناطق شمالی و غرب کشور که کوهستانی و جنگلی و سرد است تحصیل می کنند، مانتو دانشجویی پاییزه می تواند حتی دوران زمستان آن ها را نیز پوشش دهد. چرا که با پوشیدن کاپشن، این مشکل حل می شود و نیاز به ضخیم تر کردن پارچه مانتو دانشجویی نیست.

نکته دیگری که در انتخاب این پوشش زمان دانشجویی نیاز است بدانید، طرز نگهداری آن است. مانتو های دانشجویی خیلی زود و کثیف و پاره می شوند و به دلیل برخورد وسایل زبر به سطخ پارچه، آسیب می بینند. لذا با توجه به افزایش قیمت پارچه و هزینه خرید این پوشش، در استفاده صحیح از آن دقت کرده و فرآیندهای مراقبتی را در نظر داشته باشید. از شستن متعدد آن با ماشین لباس شویی خودداری کرده و اگر قصد خشک کردن آن را با خشک کن های اتوماتیک دارید، این کار خیلی طول نکشد. آب ولرم برای شستن مانتو دانشجویی توصیه می شود. هم چنین آویزان کردن آن بر روی آویز تا چروک نشود.

استایل دانشجویی
استایل و سبک پوشش نیمی از هویت و شخصیت شما را شکل می دهد بخش فرهنگ و هنر ساعد نیوز یک پلتفرم برای افزایش آگاهی و اطلاعات شما در زمینه مد و فشن است ما در کنار شما هستیم تا بهترین ها را با یکدیگر تجربه کنیم. برای پیگیری جدید ترین اخبار و ترند های مد و فشن با بخش فرهنگ و هنر ساعد نیوز همراه باشید.
شما برای دانشگاه چه نوع استایلی را ترجیح می دهید؟ نظرات شما برای ما ارزشمند است دیدگاه خود را نسبت به این استایل ها به اشتراک بگذارید.
پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

5 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
بازدیدکننده
1 سال پیش

انگار رفتن عروسی ن دانشگاه🤣
اتنا
1 سال پیش

چ نازن
فریده
1 سال پیش

واقعا خیلی قشنگن ما دیدیم که همه میخوان برن دانشگاه اینجوری میرن و اینجوری لباس میپوشن واقعا آفرین 😍👌🏻👏👏👏
یک عدد خر
1 سال پیش

انواع استایل دانشجویی موقع اخراج 😑 خب اگه اینا رو بپوشیم همون موقع اخراجیم 🤸‍♀️
نوشین
1 سال پیش

خوشبحالتون که محصلین و من که نه 🤔
پربحث های هفته   
(ویدئو) دانش آموز پسر ایرانی که در اولین روز مدرسه از آقای گزارشگر پس گردنی خورد😐😂/ عاقبت پررو بودن همینه (581 نظر) (فیلم) خودروی BMW لوکس و سوپرلاکچری لو رفته رهبری (342 نظر) آبروریزی ابی وسط کنسرت زنده و خوانندگی به حالت درازکِش +فیلم (224 نظر) رقص حرفه‌ای دانش آموز پسر در مقابل چشمان باحال ترین معلم دنیا / این کمره یا فنره؟ (164 نظر) رقص قر و قاطی دانش آموزان پسر برای شاد کردن دل خانوم معلم/ بیچاره معلمی که قراره یک سال به اینا درس بده😂 (145 نظر) استوری جدید محمد صادقی از بند رخت خونه دلبازِ مادربزرگش فضای مجازی رو ترکوند! (131 نظر) آمریکا قیمتی برای احیای برجام تعیین کرده است که ایران توان پرداخت آن را ندارد (123 نظر) بنر جالب شهرداری برای دانش‌آموزان در سطح شهر/ بهتر از این نمیشه به دانش آموز انگیز داد (109 نظر) توبیخ رئیس دانشگاه شریف توسط معاون اول رئیس جمهور در پی اخراج پروفسور مسعود نیلی (99 نظر) استقبال از رونالدو بالاخره کار دست دختر درویش داد/ همکاری با پرسپولیس برای همیشه تمام شد! (96 نظر) (ویدئو) رقص شمالی هادی چوپان با صدای تنبک/ چه میکنه قهرمان جهان😁 (96 نظر) غوغای رقص شمالی دسته جمعی با آهنگ شاد+فیلم (90 نظر) فیلم کودکی تا بزرگسالی تتلو ! /چه بچه ساده ای بود و چه هیولایی شد ! (77 نظر) غوغای رقص شاد آقای بلال فروش سر خیابون با آهنگ تو چشمام نگاه کن و دستتو بذار تو دستم/ به به این بلال خوردن داره😍 (68 نظر) رقص خفن هادی چوپان با آهنگ شاد بندری +فیلم/ بهش میخوره رقاص باشه نه بدنساز! (63 نظر)
منتخب روز   
2 تصویر ناراحت کننده و غم انگیز از عروسی معروف عراق / عجب صبری خدا دارد ... کنایه مجری صدا و سیما به سخنان همسر رئیسی در خصوص موضوع بانوی اول / پس لرزه‌های اظهارات جمیله علم الهدی ادامه دارد! فیلم رقص دلبرانه عروس و داماد عراقی که تبدیل به بزرگترین غم عالم شد/زبانه کشیدن آرزوها در شعله های آتش... (ویدئو) جمیله علم الهدی: من بانوی اول نیستم... ( ویدیو) رکورد عبور یک خلبان از داخل تونل با هواپیما (فیلم) حمله هولناک پدر یک دانش آموز با قمه به معلم پسرش و ایجاد رعب و وحشت شدید در مدرسه ! 😳 (ویدئو) این روحانی سرشناس، سر شوخی را با اجنه باز کرد! (عکس) تیپ برازنده شاه پهلوی با دمپایی پلاستیکی وقتی فرح میفرستتش که آشغالا رو بزاره دم در😂 شاه مملکت سر کوچه رویت شد پخش آهنگ دافی در مدرسه دخترانه و تشویق کودکان توسط کادر مدرسه به مصرف مواد مخدر و فاحشه‌گری +فیلم غوغای رقص شاد آقای بلال فروش سر خیابون با آهنگ تو چشمام نگاه کن و دستتو بذار تو دستم/ به به این بلال خوردن داره😍 خراشیدن تابلوی خیابان استاد شجریان توسط افراد ناشناس +عکس (ویدئو) حضور اتفاقی رونالدو، ابی و اندی در هتل معروف تهران/ یک معجزه اتفاق افتاد😂
تیتر امروز   
قتل پر رمز و راز نورچشمی رضاخان در زندان قصر / از اول خلقت، چنین آدم خائنی وجود نداشته است! کنایه مجری صدا و سیما به سخنان همسر رئیسی در خصوص موضوع بانوی اول / پس لرزه‌های اظهارات جمیله علم الهدی ادامه دارد! لو رفتن پرسپولیسی بودن علیرضا دبیر و حاج محمود / دو پرسپولیسی دو استقلالی را آشتی دادند؟ بانوان مازندرانی برای دیدن نیمار آماده باشند / رخ به رخ با نیمار در ورزشگاه آزادی! سرنوشت عامل تهیه فیلم های غیر اخلاقی از زنان تهرانی نیمار به تهران نمی آید؟ هشدار روزنامه جمهوری اسلامی : طالبان می‌گوید دو روزه اصفهان را فتح می‌کنیم / علی‌رغم امتیازات بیجایی که از ما گرفته‌اند، طلبکار هستند! پسر 15 ساله عامل قتل فجیع در تبریز عملیات انتحاری نزدیک وزارت کشور ترکیه در آنکارا حمله بی‌سابقه و شدید پناهیان به دولت رئیسی؛ با بی‌عرضگی مسئولین مواجه هستیم، چرا باید یک بی‌عرضه مسئول شود؟ انتقاد روزنامه اصولگرا از بانوی دوم!! / لفظ بانوی اول ربطی به آداب سیاسی ایران ندارد واکنش معصومه ابتکار به سخنان همسر رئیسی: نسل جوان این اظهارات را برنمی‌تابد لهجه ترکی، گیلکی، قمی و افغانی الناز شاکردوست در فیلم هایش / خانم همه فن حریف سینما! پرونده بازیگری ترانه علیدوستی در ایران بسته شد؟ حذف مهران مدیری، رامبد جوان و احسان علیخانی از آثار تلویزیونی! / چرا نادیده گرفته شدند؟