ساعدنیوز
ساعدنیوز

12 راهکار فوق العاده تاثیرگذار برای رهایی از موهای چرب

  سه شنبه، 16 اسفند 1401   زمان مطالعه 9 دقیقه
12 راهکار فوق العاده تاثیرگذار برای رهایی از موهای چرب
بیشتر افراد به دلیل چرب شدن موهایشان مجبورند هر روز آن را بشویند. اگر شما هم این مشکل را دارید، می‌خواهیم کمکتان کنیم. قبل از هر چیز باید مشکل زمینه‌ای را حل کنید. اما منظور از مشکل زمینه‌ای چیست؟ محتوای زیر را بخوانید تا بدانید علت چربی موی سر کجاست! در ادامه، 12 کار اشتباه را مرور می‌کنیم که باید برای جلوگیری از چرب شدن موهایتان از آن بپرهیزید.

چرب شدن موها اتفاق عجیب و غریبی نیست و ممکن است برای هر شخصی چه خانم و چه آقا اتفاق بیفتد. موهای چرب ظاهر زیبایی ندارند و در اکثر موارد باعث خجالت شخص می‌شوند. موهای چرب از جمله مشکلاتی است که به دلیل تاثیرگذار بودن در ظاهر شخص، می‌تواند باعث عدم اعتماد به نفس در فرد شود. پوست سر هر انسانی ممکن است بعد از مدتی کمی چرب شود و این چربی درصورتی‌که طبیعی باشد هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما زمانی که روند چرب شدن موها به سرعت پیش برود نشان‌دهنده یک مشکل جدی است. برخی افراد به دلیل اینکه موهای چربی دارند مجبورند با فاصله زمانی بسیار کم حمام بروند و همین شستن مداوم و زیاد برای موها ضرر دارد و موجب آسیب رساندن به موها می‌شود. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که خیلی سریع موهایتان چرب می‌شود و باید زود به زود حمام بروید ادامه این مطلب را از دست ندهید. پوست سر برای حفظ سلامتی و رطوبت خود، دائما در حال تولید چربی است. این کار توسط غدد سبوم موجود در پوست انجام می‌شود و شدت آن بستگی به عوامل متعددی دارد. چربی ترشح شده از این غدد به مراقبت و محافظت از موها و سالم ماندن آن‌ها کمک می‌کند. در ادامه عواملی که باعث افزایش ترشح چربی می‌شود را برای‌تان بیان می‌کنیم. در واقع شما با پیدا کردن علت اصلی افزایش چربی پوست سرتان می‌توانید از شر چربی اضافی موها خلاص شوید. یکی از باورهای نادرستی که در مورد چربی موها وجود دارد این است که چربی، باعث ریزش موی سر می‌شود. باید این نکته را در نظر داشته باشید که ریزش موها هیچ ارتباطی به چربی مو ندارد و عوامل دیگری از جمله انواع بیماری‌ها، زمینه ارثی، استرس و شرایط آب و هوایی باعث ریزش موها می‌شود.

چرا موها چرب می‌شوند؟ + راهکار مقابله با آن

چرب شدن موها همیشه هم اتفاق ناخوشایندی نیست و وجود آن به میزان کافی باعث می‌شود پوست سر و موها سالم و زیبا باقی بمانند. چیزی که ناراحت‌ و نگران‌کننده است چربی بیش از حد پوست است که باعث ایجاد چربی و به هم چسبیدن موها می‌شود. در اکثر موارد چربی زیاد پوست و مو، باعث پوسته پوسته شدن کف سر و بدحالت شدن موها می‌شود. همه ما می‌دانیم که پیشگیری بهتر از درمان است، بنابراین قبل از اینکه به سراغ راه‌هایی برای درمان چربی پوست و موها برویم بهتر است بدانیم علت اصلی این مشکل از کجا است. اگر بدانیم که علت اصلی چرب شدن موها چیست بهتر می‌توانیم راهی برای حل این مشکل پیدا کنیم. عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند باعث چرب شدن پوست سر و به دنبال آن چرب شدن موها شوند. منشا چربی پوست و مو می‌تواند محیطی، ژنتیکی یا درونی باشد. در ادامه به معرفی تعدادی از عواملی که باعث چربی شدن موها می‌شود می‌پردازیم.

پوستر موهای چرب شده

 • دست زدن زیاد به موهایتان: همانطور که دست زدن زیاد به صورتتان آن را چرب می‌کند؛ دست زدن زیاد به مو، چربی موهایتان را افزایش می‌دهد. در واقع، این کار چربی روی انگشتان را به ساقه‌ی موهایتان منتقل می‌کند. یکی از علت چربی موی سر دست زدن زیاد به موها

 • شستشوی بیش از حد مو: درست است که موهایتان را می‌شویید تا تمیز شود و چربی آن از بین برود، اما شستشوی زیاد کمکی نمی‌کند! براساس نتایج سایت healthline متأسفانه، اگر هر روز برای درمان موهای چرب و نازک خود از شامپو استفاده کنید، چربی طبیعی پوست سرتان از بین می‌رود. به همین دلیل، ریشه‌ی مو تلاش می‌کند تا برای جبران این کمبود، چربی جدید و بیشتری تولید کند. پس، حداکثر یک روز در میان یا دو، سه بار در هفته موهایتان را با شامپو مناسب بشویید.

 • مصرف بیش از حد نرم کننده: دقت کنید که چه نرم کننده‌ای را به موهایتان می‌زنید. ممکن است از نرم کننده‌ای استفاده کنید که برای نوع مو شما بیش از حد قوی است. شاید هم نرم کننده را به درستی از روی موهای خود نمی‌شویید. این موضوع، یکی از علت چربی موی سر است. نکته‌ی دیگر اینکه باید نرم کننده را به ساقه‌ی مویتان بزنید تا ریشه‌ی آن چرب نشود

 • استفاده زیاد از لوازم حرارتی مانند سشوار و اتو مو: معمولا بسیاری از خانم‌ها و آقایان عادت دارند بعد از هربار استحمام موهایشان را با باد گرم سشوار خشک می‌کنند. استفاده بیش از حد از لوازم حرارتی مانند سشوار باعث افزایش چربی پوست سر می‌شود و این عمل زمانی بدتر می‌شود که در کنار سشوار از لوازم دیگری مانند اتو مو نیز استفاده شود. این لوازم با تحریک هورمون چربی‌ساز آندروژن، باعث چرب‌تر شدن پوست و مو می‌شوند. در نتیجه بهتر است برای جلوگیری از چربی زیاد موها استفاده از این لوازم حرارتی را به جشن‌ها و مراسم خاص محدود کنید.

پوستر استفاده از لوازم حرارتی برای مو

 • شرایط آب و هوایی: تغییرات آب و هوایی یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش چربی پوست و موی سر است. معمولا افرادی که در مناطق مرطوب زندگی می‌کنند بیشتر مستعد چربی شدن موهایشان هستند. این وضعیت زمانی شدیدتر می‌شود که فصل گرما هم از راه برسد و شخص مستعد عرق کردن باشد. در این شرایط عرق و چربی پوست باهم ترکیب شده و ظاهر موها را بسیار چرب و نامناسب نشان می‌دهند. در اکثر موارد عوامل محیطی و آلودگی باعث تغییر در فعالیت غدد چربی‌ساز و افزایش چربی در پوست سر می‌شود. این عوامل با تاثیر روی هورمون‌ها می‌تواند باعث افزایش تولید چربی در پوست سر شود.

 • استرس: به جرات می‌توان گفت که هیچ مشکلی در جسم انسان وجود ندارد که از روح و روان تاثیر نگرفته باشد. موی چرب نیز از این قائده مستثنا نیست. در دنیای امروز مردم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و تمام آن‌ها می‌تواند باعث ایجاد احساس استرس و اضطراب ‌شود. استرس نه‌تنها باعث از بین رفتن آرامش می‌شود بلکه مشکلات بزرگ دیگری برای بدن در پی دارد. یکی از مشکلاتی که وجود استرس برای شخص به‌وجود می‌آورد چرب شدن بیش از حد و ناگهانی موها است. استرس با ایجاد تداخل در کار هورمون آندروژن باعث افزایش سرعت تولید چربی و به دنبال آن افزایش چربی پوست و مو می‌شود. در واقع هورمون آندروژن وظیفه تولید سبوم یا چربی طبیعی در پوست را دارد. کنترل و کاهش استرس علاوه بر کاهش چربی پوست و موی سر به داشتن یک زندگی شادتر و بهتر نیز کمک می‌کند.

 • شانه زدن و برس کشیدن بیش از حد مو: شانه زدن بیش از حد مو ممکن است پوست سرتان را تحریک کند. به دنبال آن، چربی موهایتان افزایش می‌یابد. پس، اگر عادت دارید به طور مکرر موهای خود را شانه بزنید، فقط ساقه‌ی موی خود را شانه کنید و گره‌های انتهایی آن را باز کنید.

 • استفاده از شانه و برس کثیف: شانه‌ی شما انواع و اقسام آلودگی ها را به خود می‌گیرد، استفاده از ابزارهای حالت دهی و شانه‌ی قدیمی پر از گرد و غبار، آلودگی را به موهای شما انتقال می‌دهد. از این رو، موهایتان چرب می‌شوند. بنابراین، به طور مرتب، شانه‌ی خود را بشویید.

 • شانه یا برس پر از مو: ممکن است فکر کنید شانه‌ی شما عامل چرب بودن موهایتان نیست، اما اگر از شانه‌ای که مملو از مو است، استفاده کنید، فقط چربی تار موهای قدیمی موجود در برس را به موی تمیز خود انتقال می دهید. و باعث چربی پوست سر و ریزش مو می‌شوید. بنابراین، بهتر است بعد از شانه زدن موهایتان، هر تعداد مویی را که داخل شانه مانده، از آن خارج کنید.

 • استفاده از محصولات اشتباه: ممکن است محصولات مناسبی را برای موهای خود انتخاب نکرده باشید. معمولاً محصولات سبک برای موهای چرب مناسب ترند. پس، به دنبال محصولاتی باشید که فرمول سبکی دارند و از محصولاتی که برای «درخشان شدن» و «رطوبت رسانی» مو استفاده می شوند، مصرف نکنید، زیرا معمولاً این محصولات برای موهای خشک مناسب ترند. پس در نتیجه شما می توانید برای جلوگیری از چرب شدن بیش از حد موهایتان از شامپو مخصوص موهای چرب استفاده کنید.

پوستر استفاده از محصولات مراقبتی برای مو

 • استفاده از محصولاتی که از مواد ناسالم و مضر ساخته شده اند: محصولات حالت دهنده ی مو سبب رسوب و علت چربی موی سر می شوند. همچنین، پوست سر و تار موی شما را مسدود می کنند. اگر شما هم (مثل بقیه ی افرادی که موی چرب دارند) عادت دارید از شامپوهای خشک بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید. باید 2 تا 4 بار در ماه از شامپوهای تمیز کننده ی عمیق چربی مو استفاده کنید. محصولاتی که برای لایه برداری کف سر طراحی شده اند، نیز برای این کار مفیدند. پس، از آنها کمک بگیرید تا مواد مضر به پوست سر و موهایتان نفوذ نکند.

 • قاعدگی و چربی مو: بر اثر نوسانات هورمونی، غدد چربی شما فعال تر می شوند. در نتیجه، ممکن است هنگام قاعدگی، پوست سرتان نسبت به زمان های دیگر، چرب تر باشد. به همین دلیل است که در این دوره بیشتر جوش می زنید. پس، این بار، یک شامپوی حاوی سالیسیلیک اسید را امتحان کنید تا چربی اضافی پوست سرتان از بین برود.

 • اگر موهای مجعد دارید: در صورتی که موهایتان را از ریشه به سمت انتها بشویید، در فواصل استحمام، چربی به تدریج از پوست سر به سمت ساقه ی موهایتان حرکت می کند. شانه کردن مو نیز چربی را در طول مو پخش و به این موضوع کمک می کند. اما بسیاری از افرادی که موهایشان مجعد است، آن را شانه نمی کنند (یا این کار را به ندرت انجام می‌دهند). اگر موهایتان را شانه نزنید، چربی در اطراف پوست سرتان جمع می‌شود. این به معنای «پوست سر چرب و موی خشک» است. علت چربی موی سر افرادی که موی مجعد دارند، این است که وسوسه می‌شوند آن را کمتر بشویند، زیرا این نوع مو تا چند روز بعد از شستشو حجیم می‌ماند. اما نشستن مو فقط به چربی‌ها فرصت می‌دهد تا روی پوست سر و مو جمع شوند.

 • شوره‌ سر: اگر دچار شوره ی سر یا پسوریازیس هستید، ممکن است فکر کنید که پوست خشک و خارش دار شما به این معناست که موهایتان نیز خشک است. اما هر دوی اینها، ممکن است به علت چربی موی سر باشد که یک چرخه‌ی معیوب می‌سازد: «چربی پوست سر رشد قارچ ها را افزایش می‌دهد، آلودگی به قارچ، التهاب و پوسته پوسته شدن سر را بیشتر می‌‍کند. این مسئله سبب به دام افتادن چربی‌ها می‌شود و موهایتان چرب‌تر به نظر می‌رسند.» پس بهتر است برای رفع شوره سر مو چرب خود از شامپو ضد شوره مخصوص موهای چرب استفاده کنید. بهترین راه شما این است که از شامپو،نرم کننده و یا ماسک موی مناسب با پوست سرتان استفاده کنید.

 • دم اسبی بستن مداوم مو: بستن دم اسبی مو، راهی سریع است که با کمک آن گردنتان خنک و موها از آن دور می‌شوند، اما متخصصان هشدار می‌دهند که این مدل مو ریشه‌ها را چرب‌تر نشان می‌دهد. اگر موهای خود را دم اسبی ببندید، گیسوانتان کشیده می‌شوند، چربی و کثیفی روی پوست زیرِ کش یا گیره‌ی شما جمع می‌شود. اساساً، این آلودگی و چربی در شکاف‌های ریز بین تار موهای شما به دام می‌افتد، زیرا کش موی لاستیکی یک وسیله‌ی مسدود کننده است. اگر موهایتان را دور سر خود بریزید، پوست سرتان کمتر نفس می‌کشد و چربی در طول ساقه‌ی موهایتان پخش نمی‌شود. برای مقابله با تجمع چربی، موهایتان را بالای سرتان نبندید و بگذارید آزاد باشد.

سخن پایانی

بنابراین اشتباه‌هایی که خواندید، جزئی و بی‌اهمیت به نظر می‌رسند، اما جزئیات را دست کم نگیرید! کافی است به توصیه های این متن عمل کنید تا به مرور زمان، تفاوت را احساس کنید. امیدوارم از محتوای پوست و مو نهایت لذت را برده باشید و برای کسانی که به زیبایی ظاهر خود اهمیت میدهند، میتوانید ارسال نمایید. همچنین برای مشاهده ی مطالب مرتبط دیگر میتوانید به بخش سلامت خانواده ساعدنیوز مراجعه نمایید. از همراهی شما بسیار سپاسگزارم.

پایگاه خبری ساعدنیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

2 دیدگاه
  دیدگاه ها
نظر خود را به اشتراک بگذارید
پربحث های هفته   
بازسازی چهره شگفت انگیز زلیخای یوسف در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چقدر زیباست.. (592 نظر) تصاویری از عیادت جواد عزتی و هنرمندان از رهبر معظم انقلاب و استقبال گرم ایشان (546 نظر) گرد و خاک افغانی ها در مترو تهران تاریخ ساز شد/ یه همینو کم داشتیم... (367 نظر) کشف تابوت ارزشمند آخناتون با چشم طلا متعلق به مصر باستان+عکس (265 نظر) بازسازی چهره شگفت انگیز یوزارسیف عزیز مصر(یوسف) در موزه مصر توسط هوش مصنوعی+عکس /چه چهره منحصربفردی.. (249 نظر) رونمایی هالک ایرانی (سجاد غریبی) از استاد قَدَرش که یَل بودنش را مدیون اوست+عکس (237 نظر) کشف شگفت انگیز یک کوه واقعی پر از طلا و گنج از دنیای باستان/ گنجینه هایی که قیمت ندارند+ویدیو (179 نظر) کشف مجسمه فیروزه ای و فوق العاده زیبای دختر کوروش در اطراف تخت جمشید+عکس (166 نظر) مومیایی شگفت انگیز چشمهای واقعی زلیخای یوسف پیامبر در داخل تندیس +عکس/چه چشمان رنگی دلربایی! (164 نظر) تمرینات سخت هالک ایرانی (سجاد غریبی) برای رو کم کنی ستاره های بوکس جهان (164 نظر) (فیلم) لحظه هشدار قایق ماهیگیری ایرانی به ناوشکن آمریکایی در خلیج فارس و ورود سپاه به این ماجرا (158 نظر) (عکس) کشف مومیایی سالم زلیخا، همسر عزیز مصر برای اولین بار/ اگه راس میگی الان خوشگل شو😂 (150 نظر) بازسازی چهره همسران پادشاهان هخامنشی توسط هوش مصنوعی +عکس /یکی از یکی زیباتر و جذاب تر (145 نظر) رفتار نامناسب هادی چوپان با یک نوجوان در مراسم استقبال از بعد از بازگشت به شیراز (142 نظر) شگفت انگیزترین درخت دنیا که 40 نوع میوه میدهد+عکس (130 نظر)
دیگران می‌خوانند   
کشف جانور دریایی عجیب خرطوم‌دار که با پاهایش نفس می‌کشد!+عکس کشف قبرهای 6500 سالۀ «بدون اسکلت» در مرزهای قطب شمال فال روزانه یکشنبه 12 آذر ماه 1402 فال قهوه روزانه با نشان امروز یکشنبه 12 آذر ماه 1402 فال شمع روزانه امروز یکشنبه 12 آذر 1402 فال ابجد روزانه امروز یکشنبه 12 آذر 1402 فال انبیاء روزانه امروز یکشنبه 12 آذر 1402 فال حافظ با تفسیر امروز یکشنبه 12 آذر 1402 + فیلم (فیلم) ویدئوی پربازدید از لحظات احساسی تراشیدن موی سر پسر توسط مادر برای رفتن به سربازی😢 / لحظه غم انگیز سربازی رفتن پسرا دل همه مادرا رو غمگین میکنه ... اسفراین پایتخت پهلوانی کشتی باچوخه اولین جلسه بازجویی از متهمان مرگ دختر 6 ماهه در بیمارستان مفید در دادسرای جنایی (فیلم) غوغای صدای بهشتی پسر نابینای ایرانی در بانک مرکزی با آهنگ شجریان/ آمده‌ام که سَر نهم؛ عشقِ تو را به سر بَرم رئیس جمهور روز دانشجو مهمان دانشگاه شهید بهشتی می‌شود (عکس) صحنه دیده نشده از حمله مغول ها به خوابگاه دانشجویی/ موش این وضعیتو ببینه خودکشی میکنه شما که انسانید لامصبا😅 پرداخت تا 4 میلیون تومان به هر خانوار تا شب یلدا (عکس) خلاقیت جوانان ایرانی در طراحی بنر خوش آمدگویی به مسافر خارجی در فرودگاه/ یعنی رفاقتو در حقش تموم کردن😂 ویدئو احساسی از مادری که خودش رو سپر بلای فرزندش کرد/ این حس مادرانه حتی برای پرنده ها هم فعاله😍 (فیلم) مشاجره تتلو با ناخن‌های لاک زده با کارمند فرودگاه برای بازگشت از ترکیه به ایران واکنش داریوش فرضیایی به آهنگ جدید ساسی/عمو پورنگ، ساسی مانکن رو شست و پهن کرد+عکس (فیلم) جشن تولد لاکچری بهاره رهنما برای دهمین بار در طی چند روز/ خانم بازیگر رکورد زد حمله خونین ببر به عوامل برنامه تلویزیونی در باغ وحش صفادشت کشف بقایای معبد جادوگران سلطنتی در انگلستان+عکس کشف گنجینه‌ ارزشمند و نفیس مومیایی مصری با روکش طلا باستان شناسان را شگفت زده کرد+عکس این زن 75 ساله 50 سال است که حتی یک لقمه نان هم نخورده/ خوشتخوار و گیاهخوار شنیده بودیم ولی این دیگه نوبرشو آورده+عکس زنان اشراف زاده ایستاده بر معبد یونان باستان که شهرت جهانی دارند+عکس (تصاویر) منزل پدری رهبر ساده زیست انقلاب با حیاط دلباز در محله ای باصفا تصویر کمتر دیده شده از فاتحه خوانی رهبر انقلاب بر سر مزار شهید مدرس عاشقانه های شاهرخ استخری و سپیده بزمی پور در حول و حوش جشن خارجی ها این زن سیب قرمز زایید/ شوک جهان از رکورد ریزترین نوزاد جهان +عکس (عکس) رونمایی از قبر جومونگ در زیر یک تپه/ زنده را تا زنده است باید به فریادش رسید، ورنه بر سنگ مزارش آب پاشیدن چه سود (فیلم) سکانس جذاب از معجزه جوان شدن بانو زلیخا در سریال یوسف پیامبر/ صد بار هم ببینی کمه کشف اسکلت 15 سانتی متری یک دختربچه+عکس (فیلم) لحظه سکته مغزی ابرو گوندش خواننده ترکیه ای وسط برنامه زنده احساسی شدن یک مادر بعد از اقدام معنادار فرزدنش در حین خواب+فیلم نرگس کلباسی از ایران رفت +عکس/ بچه‌هایم در هند را گرفتند و در ایران نگذاشتند خانه کودک داشته باشم نمایندگی پاکشوما در ورامین مهاجرت دکتر محمد مهدوی رئیس بخش پیوند قلب کودکان بیمارستان شهید رجایی، از نفرات برتر بخش پیوند قلب در ایران‎ بهترین مرکز خرید قطعات بدنه خودرو | پارس قطعه لحظه وصال دختر شهید مدافع حرم الیاس چگینی/پایان هشت سال چشم انتظاری 😥 (ویدئو)پشت صحنه ای از فیلم هندی/الان فک کنم همه متوجه شدن این فیلما چطور ساخته میشن😂🤣
تیتر امروز   
کشف جانور دریایی عجیب خرطوم‌دار که با پاهایش نفس می‌کشد!+عکس اولین جلسه بازجویی از متهمان مرگ دختر 6 ماهه در بیمارستان مفید در دادسرای جنایی رئیس جمهور روز دانشجو مهمان دانشگاه شهید بهشتی می‌شود پرداخت تا 4 میلیون تومان به هر خانوار تا شب یلدا واکنش داریوش فرضیایی به آهنگ جدید ساسی/عمو پورنگ، ساسی مانکن رو شست و پهن کرد+عکس حمله خونین ببر به عوامل برنامه تلویزیونی در باغ وحش صفادشت کشف بقایای معبد جادوگران سلطنتی در انگلستان+عکس اسفراین پایتخت پهلوانی کشتی باچوخه کشف گنجینه‌ ارزشمند و نفیس مومیایی مصری با روکش طلا باستان شناسان را شگفت زده کرد+عکس این زن 75 ساله 50 سال است که حتی یک لقمه نان هم نخورده/ خوشتخوار و گیاهخوار شنیده بودیم ولی این دیگه نوبرشو آورده+عکس زنان اشراف زاده ایستاده بر معبد یونان باستان که شهرت جهانی دارند+عکس این زن سیب قرمز زایید/ شوک جهان از رکورد ریزترین نوزاد جهان +عکس کشف اسکلت 15 سانتی متری یک دختربچه+عکس کشف قبرهای 6500 سالۀ «بدون اسکلت» در مرزهای قطب شمال نرگس کلباسی از ایران رفت +عکس/ بچه‌هایم در هند را گرفتند و در ایران نگذاشتند خانه کودک داشته باشم
منتخب روز   
ادعای کذب درباره رهبر انقلاب /چه کسی گفته بود یهودی ها را به دریا می ریزیم؟ (فیلم) سکانس خنده دار از هزینه های رحمت برای نوسازی دهن فهیمه در سریال پایتخت/ نقی و ارسطو هاج و واج موندن😅 (ویدئو) انگشت مکیدن خنده دار و بامزه جنین در شکم مامانش هنگام سونوگرافی/ دل آدم قیلی ویلی میره براش😍 ویدئو خنده دار و بانمک از لاک زدن دختر بچه به مرغ زنده که قلب همه رو اکلیلی کرد😍این بچه در آینده ناخنکار میشه احتمالا😂 (فیلم) حضور پلیس راهنمایی و رانندگی با لباس بابانوئل سر چهارراه (فیلم) ایده خلاقانه دانش آموز با استعداد ایرانی با قوطی ساندیس وقتی صدای موتور درمیاره/ لامصب انگار موتور قورت داده😁 (فیلم) خوانندگی راننده سرویس خوش اخلاق به زبان کردی برای دانش آموزان/ فریده کیه انقدر روش تاکید داره؟😂 (فیلم) ابتکار جالب یک رستوران کانادایی در نورپردازی خلاقانه برای جلب رضایت مشتری/ آدم دلش میخواد فقط نگاه کنه😍 تنها شعری که استاد شهریار آن را خواند و گریه کرد/ پیرم و گاهی دلم یاد جوانی میکند+ویدیو (فیلم) ثروتمند ترین کودک کار سرچهارراهی در تهران که ماهانه بیشتر از 50 تا 70 میلیون تومان درآمد دارد! (فیلم) غوغای آوازخوانی آقای دکتر ایرانی با صدای بهشتی در پارکینگ مرکز خرید/ تشویق دسته جمعی کارکنان حق این صدا رو ادا کرد (فیلم) حرکت زیبا و منصفانه کاسب قدیمی بازار تبریز/ هنوزم تو دنیا از این آدمای خوب پیدا میشه😍